Targi STOM-TOOL 2021 – podsumowanie

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się spotkać ze wszystkimi, którzy byli zainteresowani naszymi maszynami i narzędziami na tegorocznych targach STOM-METAL w Kielcach. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni dużą frekwencją — to pokazuje nam, że warto było wrócić.

Czas się spotkać!

Tegoroczne targi kieleckie STOM-TOOL dedykowane obróbce metali, obrabiarkom i narzędziom, odbyły się pod hasłem: „Czas się spotkać!”. Coroczna przemysłowa wiosna, tym razem zmieniła się w przemysłową jesień, ale warto było poczekać dłużej — spotkanie na żywo z klientami i kontrahentami to zawsze dobry pomysł. Choć w ostatnim czasie przyzwyczailiśmy się do różnych zastępczych form kontaktu i odnajdujemy się w nich dobrze, to trzeba przyznać – spotkania bezpośrednie są wciąż potrzebne.

Idealną okazją są do tego duże eventy – jest więcej czasu na rozmowę, można zadać pytania specjalistom z różnych dziedzin, a także zobaczyć możliwości maszyn na żywo! Klienci poszukujący nowych rozwiązań, nowinek technicznych dla swoich firm mają duży wybór w jednym miejscu, a my w tym samym miejscu możemy pokazać pełen wachlarz naszych produktów i usług.

Nowości dla naszych gości

Po rocznej targowej nieobecności mieliśmy trochę do nadrobienia. Zależało nam, by jak najlepiej zaprezentować naszym gościom najnowsze produkty i usługi. Byli obecni nasi regionalni inżynierowie sprzedaży z TBI Tools, aby fachowo doradzić w kwestiach narzędziowych i zaprezentować sprawdzone rozwiązania. Natomiast automatyk wraz z ekspertem ds. szkoleń pokazywali różne możliwości obrabiarek TBI. Tym razem zaprezentowaliśmy klientom pracę wielostronną na najnowszym 5-stronnym pionowym centrum obróbkowym TBI U5-320, które idealnie sprawdzi się przy obróbce skomplikowanych kształtów. Zapewni także precyzyjną i wysokiej jakości obróbkę w pięciu pełnych płaszczyznach. Z drugiej strony pokazaliśmy nasz flagowy produkt z serii VC – 3-osiowe pionowe centrum obróbkowe VC TBI 1270 z bogatym standardem wyposażenia.

Jednak na naszym stoisku w tym roku zdecydowanie królowały rozwiązania programowe:

  • ZW3D CAM/CAD – czyli narzędzie, które całościowo spogląda na proces programowania, hybrydowego modelowania bryłowo-powierzchniowego oraz projektowania ścieżek obróbki. Rozwiązanie ZW3D jest niezwykle przydatne, ponieważ system jest zintegrowany – a więc nie trzeba używać osobno oprogramowania CAD i niezależnego systemu CAM – dzięki temu, zarządzanie danymi 3D odbywa się płynnie.
  • Zdalny monitoring maszyn – czyli system, który automatycznie dostarcza informacje o działaniu każdej maszyny i operatora w firmie. Umożliwia podejrzenie w czasie rzeczywistym danych z wielu maszyn, co jest niewątpliwie ogromnym ułatwieniem m.in. w branży produkcyjnej. Współpracuje z najpopularniejszymi sterowaniami CNC na rynku: Fanuc, Heidenhain, Siemens oraz Mitsubishi.
  • Zdalny serwis maszyn – rozwiązanie, które dołączamy do każdej maszyny już od 2020 roku. To prawdziwa rewolucja i znaczna oszczędność czasu. Urządzenie, które w całkowicie bezpieczny sposób szyfruje dane, podłączamy do sterowania w maszynie klienta — dzięki czemu serwisant może współpracować z operatorem. Diagnostyka jest zautomatyzowana, dlatego możliwy jest szybki czas reakcji. Dodatkowym atutem są też raporty z przebiegu działania maszyny, które są udostępniane klientom cyklicznie.

Widzimy się za rok?

Dziękujemy Wam za tak liczne odwiedzenie naszego stoiska oraz zainteresowanie naszą ofertą zarówno od strony naszych produktów, jak i rozwiązań technicznych. Zaobserwowaliśmy, że wszyscy – zarówno goście, jak i wystawcy byli spragnieni takiej formy spotkania. Odbyliśmy mnóstwo ciekawych rozmów i mamy nadzieję na owocne współprace w przyszłości. Wierzymy, że branża eventowa powoli będzie odżywać, ponieważ wkroczyliśmy na ścieżkę rozwoju i chętnie na bieżąco będziemy pokazywać nasze nowości na kolejnych edycjach targów.

Zresztą — nie bez powodu otrzymaliście od nas kalendarze na nowy, 2022 rok — chcemy, abyście przeżyli go z nami! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Obrabiarki dostępne od ręki

Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy