Główny księgowy / Główna księgowa

region: Racibórz

ZADANIA NA STANOWISKU:

  • Prowadzenie księgowości spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych wg. ustawy o rachunkowości
  • Sporządzanie analiz finansowych, zestawień i sprawozdań na potrzeby Zarządu spółki
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz naliczanie podatków (CIT, VAT,PIT) oraz innych sprawozdań dla instytucji zewnętrznych
  • Koordynacja optymalizacji procesów księgowych w firmie
  • Weryfikacja dokumentów pod względem rachunkowo – podatkowym
  • Nadzór nad poprawnością obiegu dokumentów finansowych i księgowych , kontrola formalno-prawna, rachunkowa i merytoryczna dokumentów
  • Pełna współpraca z organami oraz instytucjami zewnętrznymi tj. US, banki, instytucje finansowe, audytorzy, GUS
  • Przygotowywanie wniosków leasingowych, sprawozdań kwartalnych do banku i innych dokumentów wynikających z umów kredytowych

OCZEKIWANIA:

  • Minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu finansów bądź rachunkowości
  • Umiejętne wykorzystanie przepisów księgowo-podatkowych w praktyce
  • Znajomość systemu finansowo-księgowego Comarch XL
  • Dobrej znajomości pakietu MS Office
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy
  • Umiejętność analitycznego myślenia

OFERUJEMY:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie na poziomie 6 000 zł netto
  • Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość rozwoju oraz podnoszenia swoich kwalifikacji
  • Niezbędne narzędzia do pracy
  • Pracę w miłej i sympatycznej atmosferze
  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie

    CV proszę wysyłać na praca@tbitech.pl