Grupa TBI

Grupa TBI to spółki handlowe i produkcyjne działające w branży CNC. TBI Technology jako firma matka powstała w 2008 roku. 

Gdy rozpoczynaliśmy działalność nie sądziliśmy, że już 16 lat później będziemy mieli pewną pozycję na rynku oraz liczne współprace międzynarodowe. Sprzedaż maszyn na przestrzeni lat rozszerzyliśmy o:

  • Sprzedaż narzędzi
  • Szkolenia w ramach naszej Akademii CNC
  • Produkcję
  • Usługową obróbkę skrawaniem
  • Działalność zagraniczną w Czechach, na Tajwanie, w Niemczech i rynkach wschodnich
  • Szeroko pojęte działania serwisowe
Stopka wszystko dla CNC

W ramach TBI GROUP działają:

TBI Technology – producent maszyn CNC

– czyli pierwsza spółka, założona w 2008 roku. Początkowo zajmowała się przedstawicielstwem handlowym, obecnie sami wytwarzamy maszyny i sygnujemy je logiem TBI. Działamy na wielu obszarach – wdrażamy technologie, zajmujemy się sprzedażą i dystrybucją maszyn CNC, szkolimy operatorów. Branża CNC jest tym, czym żyjemy na co dzień i znamy od podszewki. Przede wszystkim oferujemy szeroki wachlarz maszyn – w zależności od zastosowania: frezarki CNC i tokarki CNC od najmniejszych centr obróbczych po wielkogabarytowe frezarki bramowe. Z naszym wieloletnim doświadczeniem jesteśmy w stanie dobrze dobrać optymalne narzędzia i rozwiązania. Dla sprawnej obsługi zakupowej otworzyliśmy sklepy z narzędziami www.tbitools.pl oraz dział części zamiennych. Ponadto świadczymy usługi serwisowe maszyn TBI i uruchomiliśmy Akademię CNC – szkolącą przyszłych operatorów i doskonalącą tych pracujących już w zawodzie.

TBI Tools — własna marka narzędziowa 

TBI Tools obejmuje linię ekonomicznych niskobudżetowych narzędzi oraz linię premium z zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Równocześnie  TBI Tools to multibrandowy dostawca narzędzi specjalizujący się w obróbce skrawaniem metali. Oferujemy bogaty wachlarz narzędzi skrawających, pomiarowych oraz oprzyrządowanie do frezarek CNC i tokarek CNC dostępnych od ręki z magazynu. Technologia i dobór narzędzi to uzupełnienie codziennych działań firmy. Zaopatrując klientów w obrabiarki CNC, nie można zapomnieć o narzędziach, które usprawniają pracę i zapewniają prawidłowe działanie maszyn. Narzędzia są sprawdzone „w boju”, przetestowane pod kątem rzeczywistej funkcjonalności. 

Domgos – obróbka skrawaniem

– przejęta w 2010 roku narzędziownia wyspecjalizowana w obróbce skrawaniem, w tym obróbce grafitu. Firma ma ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji skomplikowanych komponentów, form, narzędzi, wykrojników, tłoczników oraz oprzyrządowania produkcyjnego. Nowoczesny park maszynowy tj., frezarki bramowe, 3 osiowe centra obróbcze oraz kontrola jakości oparta na najnowszych technologiach pomiaru (maszyna współrzędnościowa) pozwala nam produkować w wysokiej precyzji.  Produkty, które wyszły spod naszych rąk, to m.in. formy do wtryskarek, matryce, tłoczniki, produkty dla branży energetycznej, detale do motoryzacji, elementy do maszyn CNC.

Domgos 2 – konstrukcje spawane

Firma produkcyjna specjalizująca się w kompleksowym wykonaniu konstrukcji spawanych łącząc kilka technologii wytwarzania: spawanie, wycinanie laserowe, obróbka skrawaniem, śrutowanie i malowanie. Portfolio realizacji jest bardzo szerokie: od konstrukcji stadionu sportowego po obudowy magazynów energii. Ponadto firma oferuje usługi spawalnicze i ślusarskie, w tym z zastosowaniem robotów spawalniczych oraz frezowanie wielkogabarytowe detali do 15 ton. 

Spółki produkcyjne pracują głównie na obrabiarkach marki TBI – tak aby w praktyce przetestować ich precyzję, moc i funkcjonalność a ewentualne wady eliminować na przyszłość. Uwieżcie nam, że jest to jeden z bardziej wymagających Klientów 🙂