Narzędzia

Doradztwo w doborze narzędzi skrawających i technologii

Określamy rodzaj obróbki i dobieramy odpowiednie narzędzia, parametry skrawania itd. w zależności od charakterystyki obrabianego materiału, wielkości partii, parku maszynowego. Doświadczenie w optymalizacji technologii obróbki zdobyte we wdrażaniu własnej produkcji pozwala nam dobrać najbardziej ekonomiczny proces.

Jako specjaliści branży CNC wiemy, że narzędzia skrawające są jednym z najczęściej kupowanych asortymentów w zakładach produkcyjnych stosujących technologię obróbki skrawaniem. Zakupy realizowane są często u kilku lub nawet kilkunastu dostawców narzędzi ze względu na to, że żaden producent nie jest w stanie pokryć pełnego asortymentu wykorzystywanego w tej technologii.

Z tego powodu stworzyliśmy własną markę narzędziową TBI Tools,  gdzie rozwijamy dwie własne linie produktów: ekonomiczną basic oraz wysokowydajną premium. Jesteśmy także dystrybutorem innych producentów. Jako dostawca obsługujący wiele marek narzędziowych – potrafimy dobrać kompatybilny zamiennik do stosowanych już rozwiązań, jak i wykonać narzędzie specjalne.

Czytaj więcej

Nowoczesne narzędzia CNC ? frezy, imadła, narzędzia pomiarowe

Kategoria narzędzi CNC obejmuje niezwykle zróżnicowany asortyment, który zawiera akcesoria niezbędne do skutecznej obróbki skrawaniem. Na tej szerokiej płaszczyźnie zobaczysz nie tylko frezy, czyli fundamentalny element w procesie skrawania, ale także imadła, które stabilizują obrabiane elementy, zapewniając precyzyjne i pewne mocowanie. Są tu także narzędzia pomiarowe umożliwiające dokładną kontrolę wymiarów i jakości wyrobów.

Sprawdzone narzędzia CNC ? oleje, chłodziwa, płytki?

Wybierzesz u nas oleje i chłodziwa, które są kluczowe do utrzymania optymalnej temperatury podczas obróbki, chronią narzędzia przed nadmiernym zużyciem i pozwalają uzyskać wysokiej jakości powierzchnie obrabianych elementów. Natomiast płytki, czyli elementy tnące, oraz sondy do pomiaru i kontroli procesu, są kolejnymi niezbędnikami w obszarze CNC.

Dodatkowo, tuleje, gwintowniki, wiertła i wiele innych akcesoriów uzupełniają bogatą kategorię i dostarczają specjalistom kompleksowe rozwiązania do różnorodnych zastosowań w obróbce skrawaniem. Z pewnością wybierzesz właściwe na miarę indywidualnych potrzeb!

Dobre narzędzia CNC ? zróżnicowany asortyment

Jako specjaliści w branży CNC doskonale wiemy, że narzędzia skrawające stanowią kluczowy element wyposażenia zakładów produkcyjnych. Dlatego wyposażamy asortyment w produkty od kilku, a nawet kilkunastu dostawców, ponieważ żaden z producentów nie oferuje kompletnego asortymentu niezbędnego do tego rodzaju technologii. Dbamy więc o różnorodność oferty, żeby każdy wygodnie skompletował narzędzia CNC w jednym miejscu. Stale poszerzamy naszą ofertę i wprowadzamy sprawdzone narzędzia CNC, które spełniają najwyższe normy jakości.

Bezpieczne narzędzia CNC od sprawdzonych producentów

Dobre narzędzia do CNC to gwarancja dobrze wykonanej pracy. Solidne frezy, płytki czy wiertła pozwalają osiągnąć wymagane tolerancje, co ma istotne znaczenie zarówno w produkcji wieloseryjnej, jak i jednostkowej. Z tego względu docenisz jakość naszych produktów niezależnie od zakresu prac i wielkości Twojego zakładu.

Poza tym, zakup odpowiednich narzędzi to gwarancja oszczędności. Dobre akcesoria CNC są trwalsze, mniej podatne na zużycie i wymagają rzadszych wymian, co przekłada się na oszczędności czasu i niższe koszty. Oferowane przez nas narzędzia CNC są bezpieczniejsze dla użytkowników i eliminują ryzyko awarii, co jeszcze bardziej zapobiega zbędnym wydatkom, a nawet wypadkom w zakładzie pracy.