Podajniki pręta

24

Automatyczny podajnik do krótkich prętów

Narzędzie w postaci podajnika pręta ma ważną funkcję, mianowicie dzięki niemu możliwa jest prostsza i bardziej ekonomiczna automatyzacja procesów produkcyjnych. To idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli myślisz nad wdrożeniem seryjnej produkcji, a jednocześnie zależy Ci na stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.

Wybierz model:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Czym jest podajnik pręta?

Bardzo często na standardowym lub opcjonalnym wyposażeniu naszych tokarek CNC znajdują się podajniki pręta. To nic innego jak urządzenie służące między innymi do zautomatyzowania ciągłego podawania prętów do tokarki. Bez wątpienia ułatwia to pracę operatorom tego rodzaju maszyn i pozwala na skrócenie do niezbędnego minimum czasu przygotowania całej operacji. Jeśli więc zdecydujesz się na wykorzystanie podajników prętów, zyskasz większą wydajność prowadzonej produkcji.

Podajnik pręta cechuje się kompaktową konstrukcją, co oznacza, że ma stosunkowo niewielkie wymiary, a i tak dzięki niemu możliwe jest zwiększenie ogólnej produktywności i ujednolicenie operacji wykonywanych z użyciem tokarek CNC. W standardzie wszystkie nasze tokarki marki TBI mają zamontowany interfejs do podajnika pręta. Dlatego nie będzie żadnego problemu ze zintegrowaniem z zewnętrznym urządzeniem.

Modele podajników prętów

Wybierz model podajnika prętów, który będzie odpowiedni w Twojej sytuacji.

  • Spacesaver SS2220 ? o maksymalnej obsługiwanej średnicy pręta wynoszącej 67 mm,
  • Spacesaver SS2400 ? o maksymalnej obsługiwanej średnicy pręta wynoszącej 105 mm,
  • Spacesaver SS2500 ? o maksymalnej obsługiwanej średnicy pręta wynoszącej 80 mm.

Właściwie wszystkie wymienione powyżej modele podajników prętów cechują się tym, że są przeznaczone do prętów o różnym przekroju i średnicy właściwej dla konkretnego urządzenia. Pręt może mieć przekrój okrągły, kwadratowy lub sześciokątny. Podajnik prętów ma automatyczną konfigurację i użytkownik może nim sterować poprzez intuicyjny w obsłudze ekran dotykowy typu LCD. Szybka konfiguracja przydaje się w szczególności przy zmianie średnicy pręta.

Maszyny do tokarek CNC ? podajniki pręta z serii Spacesaver ? mają w pełni elektryczny napęd, czyli bez sprężonego powietrza. O ich wysokiej jakości pracy świadczy fakt, że mają certyfikat CE. Na zamówienie, według potrzeb klienta, nasze podajniki prętów mogą mieć dodatkowe wyposażenie zwiększające ich funkcjonalność.

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00, a udzielimy Ci wyczerpującej porady telefonicznej. Poza godzinami pracy naszych doradców proponujemy kontakt mailowy lub poprzez formularz kontaktowy.

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00 a udzielimy Ci wyczerpującej porady telefonicznej. Poza godzinami pracy naszych doradców proponujemy wysłać nam maila lub kontakt przez formularz kontaktowy.