Frezarki CNC

0

Centra obróbcze CNC do metalu i frezarki bramowe marki TBI to szeroka gama obrabiarek uniwersalnych do obróbki metalu w 3, 4 i 5 osiach.

W ofercie frezarek znajdują się:

  • pionowe centra obróbkowe:
    • linia VC Smart Mill w ekonomicznym rozwiązaniu ze sterowaniem Siemens i zamkniętej konfiguracji wyposażenia,
    • linia VC ze sterowaniem Heidenhain, z  dużą możliwością rozbudowy o dodatkowe wyposażenie i opcje,
    • linia MVC, na prowadnicach ślizgowych, przeznaczona do obróbki dużych detali,
  • poziome centra obróbkowe linii SH do obróbki 4-stronnej,
  • 5-osiowe centra obróbkowe linia U5,
  • wielkogabarytowe frezarki bramowe  linia SDV-H z możliwością obróbki 5-stonnej.

Wybierz kategorię urządzeń:

Pięcio-osiowe/stronne centra obróbkowe U5


Przejazdy w osiach X/Y/Z 620/520/460 mm oraz obrót/uchyl stołu w osiach C/B 360° / +40?/-110?.
Maks. obroty wrzeciona 12000 obr/min.

Frezarki bramowe seria SDV-H


Przejazdy w osiach X/Y/Z od 1600/1100/760 mm do  6200/3900/1400 mm.
Maks. obroty wrzeciona od 4000 do 10000 obr/min.

Pionowe centra obróbkowe seria MVC


Przejazdy w osiach X/Y/Z od 1800/900/900 mm do 2500/1000/1000 mm.
Maks. obroty wrzeciona 15000 obr/min.

Pionowe centra obróbkowe seria VC


Przejazdy w osiach X/Y/Z od 1000/600/650 mm do 1500/700/700 mm.
Maks. obroty wrzeciona 15000 obr/min.

Pionowe centra obróbkowe seria VC Smart Mill


Przejazdy w osiach X/Y/Z od 1000/600/650 mm do 1500/700/700 mm.
Maks. obroty wrzeciona 10000 obr/min (opcja 12000/15000 obr/min).

Poziome centra obróbkowe seria SH


Przejazdy w osiach X/Y/Z od 630/630/630 mm do 1530/1250/1250 mm.
Maks. obroty wrzeciona 10000 obr/min.

Stoły obrotowe


Umożliwiają wyposażenie 3-osiowego centrum o dodatkową 4 oś.

Sondy


Sondy ułatwiają ustawiania detalu lub narzędzia i jego kontrolę wymiarową. W ofercie posiadamy sondy i związane z nimi oryginalne oprzyrządowania marki Heidenhain i Hexagon.

Maszyny CNC

TBI Technology dostarcza maszyny CNC, które znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. W naszej ofercie można znaleźć frezarki CNC i obrabiarki CNC do metalu do obróbki skrawaniem zgrubnej i wykańczającej o największym zakresie możliwości obróbczych na rynku. Oferta maszyn uniwersalnych uzupełniona jest o obrabiarki wielkogabarytowe.

Centrum obróbcze CNC

Nasze centra obróbcze wyróżniają się na rynku najbardziej kompaktową budową tj. największym zakresem powierzchni roboczej w stosunku do gabarytu maszyny.  Każde nasze centrum do obróbki CNC w 3 osiach można doposażać w stół obrotowy, sondy pomiarowe, systemy mocujące obrabiany przedmiot lub głowice, umożliwiając dzięki temu bezkolizyjną obróbkę skrawaniem 4/5-osiową.

Pionowe centra obróbkowe – Centra frezarskie

3 osiowe centra frezarskie do obróbki metalu w ofercie TBI to kilka modeli, spośród których możesz wybrać funkcjonalności odpowiednie do Twoich potrzeb. Większość procesów obróbczych jest do zrealizowania w ramach serii VC Smart Mill ze sterowaniem Siemens, natomiast skomplikowane kształty, wysoka precyzja wykonania za pomocą serii VC na sterowaniu Heidenhain. Przykładowo mała kompaktowa frezarka CNC TBI VC 1060 ma stosunkowo niewielkie przejazdy (1000x600x650) i magazyn na 24 narzędzi, ale wyróżnia ją szybkość posuwu: w osiach X/Y/Z aż 36m/min.

Poziome centrum obróbcze

Poziome centrum obróbcze TBI dedykowane do obróbki 4-stronnej to np. frezarka CNC SH 500 ze stołem obrotowym o wymiarach 500×500 mm i obciążeniu stołu 800 kg. Szybkość posuwu w osiach X/Y/Z to 30 m/min. Mamy w ofercie także Poziome centrum frezarskie z większym stołem o wymiarach 1000×1000 mm i nośności 2000 kg. Obie maszyny mają rowki typu T ułatwiające mocowanie oprzyrządowania zewnętrznego np. imadła maszynowego, które znajdziesz w innej kategorii naszego sklepu.

Frezarki CNC do metalu bramowe

Frezarki CNC do metalu bramowe służą obróbce detali o wielkich gabarytach i dużej masie, od 3 do 32,5 ton. Można je obrabiać z 5 stron. Największy z modeli serii TBI SDV-H 6239 ma 4000 mm odległości pomiędzy kolumnami, a powierzchnia stołu wynosi 6000×3700 mm.  Waga takiej obrabiarki to ponad 80 ton.

Centra obróbcze 5-osiowe

Frezarki CNC do metalu 5-osiowa TBI U5 występuje w 3 rozwiązaniach: basic i comfort do obróbki 5 – stronnej (4+1 oś) oraz premium do obróbki 5-osiowej symultanicznej. Seria TBI U5 posiada stół obrotowy w osi C w zakresie 360 stopni z prędkością 25 obrotów/min oraz uchylny w osi B +40 stopni i -110 stopni z tą samą prędkością obrotów na minutę, co w osi C. Obciążenie stołu wynosi 300 lub 500 kg (praca w 5/3 osiach)

Dostępne u nas modele różnią się pomiędzy sobą, ale każde rozwiązanie ukierunkowane jest na dużą sztywność maszyny i powtarzalność procesu obróbki, jak np: korpus wykonany z żeliwa, stabilizacja temperaturowa wrzeciona. Zbudowane są w oparciu o znormalizowane części oraz posiadają moduł zdalnej diagnostyki (więcej informacji tutaj).

Jak widzisz oferujemy nowoczesne i bezpieczne urządzenia CNC, które usprawnią prace w Twoim parku maszynowym. Pamiętaj również, że oferujemy serwis zakupionych u nas maszyn. Możesz je nabyć także w formie leasingu .

Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą urządzeń do cięcia laserem oraz obrabiarek CNC.

Czytaj więcej

Profesjonalne frezarki CNC do metalu ? seryjna, automatyczna i powtarzalna praca

Frezarki CNC do obróbki metalu to urządzenia sterowane komputerowo, które są przeznaczone do precyzyjnego frezowania stali, aluminium, mosiądzu i wielu innych odmian metali. Maszyny CNC charakteryzuje największa wydajność, możliwość seryjnej pracy na dużą skalę i automatyzacja. Frezarki do metalu z naszej oferty dają wiele możliwości, takich jak praca na wielu osiach, powtarzalność operacji, automatyczna zmiana narzędzi i łatwa programowalność. Dlatego właśnie frezarki są niezastąpione w przemyśle ? począwszy od stoczniowego, a skończywszy na samochodowym.

Najlepsze frezarki do metalu ze sterowaniem Heidenhain i Siemens

Nasze frezarki CNC do metalu są perfekcyjnym wyborem dla profesjonalistów poszukujących kompaktowych i wydajnych rozwiązań. Wyróżniamy się na rynku największym zakresem powierzchni roboczej w stosunku do gabarytu maszyny, co sprawia, że prace są wydajniejsze, szybsze i bardziej dochodowe.

W naszym asortymencie znajduje się frezarka do metalu CNC z polecanym sterowaniem Heidenhain lub Siemens. Dostarczamy również frezarki wielogabarytowe, w tym bramowe, które nadają się do obróbki niestandardowych i bardzo dużych elementów na przykład w przemyśle zbrojeniowym i stoczniowym.

Frezarka CNC do metalu ? pionowa lub pozioma

W naszej bogatej ofercie frezarek znajdziesz pionowe centra obróbkowe, takie jak VC Smart Mill ? nowoczesne maszyny ze sterowaniem Siemens. Do wyboru są też frezarki VC ze sterowaniem Heidenhain. Ich otwarta przestrzeń do rozbudowy ułatwia obsługę bardziej skomplikowanych projektów. Do rodziny pionowych frezarek zaliczamy także serię MVC z solidnymi prowadnicami ślizgowymi do obróbki dużych detali.

Jeśli interesuje Cię obróbka 4-stronna, dobrym wyborem będą poziome centra obróbkowe z linii SH. Gdy natomiast poszukujesz pełnej swobody obróbki pod różnymi kątami, niezawodna okaże się linia TBI U5, czyli nasze 5-osiowe centra obróbkowe.

Nowoczesne frezarki do metalu do obróbki w 3,4 i 5-osiach

Dostarczamy frezarki, które nadają się do pracy w 3, 4 i 5-osiach, więc każdy znajdzie odpowiednią maszynę na miarę indywidualnych potrzeb. Różnią się one między innymi maksymalnymi obrotami wrzeciona, średnicą stołu, sterowaniem oraz prędkością posuwu. Wszystkie powstają z najsolidniejszych materiałów, takich jak żeliwo odporne na wysokie temperatury i korozję. Niezależnie więc, czy potrzebujesz frezarki CNC do seryjnych prac, czy jednostkowych, u nas znajdziesz solidne urządzenie.