Pionowe centra obróbkowe seria VC

Pionowe centra obróbkowe seria VC

Przejazdy w osiach X/Y/Z od 1000/600/650 mm do 2500/1000/1000 mm (MVC).

Główne cechy obrabiarek serii VC:

 • korpus obrabiarki wykonany z żeliwa
 • konstrukcja bazująca na stole krzyżowym
 • liniowe prowadnice toczne we wszystkich osiach
 • cztery prowadnice w osi Y (od modelu VC 1270)
 • stabilizacja temperaturowa wrzeciona
 • odciążenie osi Z
 • centralny układ smarowania
 • wysokiej klasy śruby kulowo-toczne obustronnie łożyskowane
 • enkodery absolutne
 • wysokie moce napędów i momentów obrotowych do wysokowydajnej obróbki
 • szybki dwuramienny zmieniacz narzędzia
 • ergonomiczny pulpit
 • pełna osłona przestrzeni roboczej

Obróbka skrawaniem wymaga odpowiedniego dopasowania narzędzi, dzięki którym będzie można osiągnąć oczekiwane efekty. W tej kategorii znajdziesz pionowe centra obróbcze, które mają cały szereg zalet. Zobacz, dlaczego warto wybrać frezarki pionowe serii VC TBI i wybierz model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Pionowe centrum obróbkowe VC – najważniejsze cechy

W TBI zwracamy szczególną uwagę na jakość i funkcjonalność oferowanych produktów. Pionowe centrum obróbkowe VC doskonale się wpisuje w tę filozofię. Żeliwny korpus zapewnia stabilność i trwałość frezarki, dzięki czemu będzie ona służyć przez długi czas. Konstrukcja bazująca na stole krzyżowym gwarantuje wysoką precyzję wykonywanych prac.

Na szczególną uwagę zasługuje szybki magazyn narzędzi, dzięki któremu wymiana narzędzia jest możliwa już w czasie 1,5 s. W większości dostępnych modeli w standardzie jest magazyn na 24 narzędzia, co znacznie usprawnia i przyspiesza wykonywanie prac frezarskich.

Warto podkreślić również, że pionowe centra obróbcze VC są wyposażone w stabilizację temperaturową wrzeciona, którego maksymalne obroty wynoszą do 40 tys. obrotów na minutę. Dzięki tej funkcjonalności można mieć pewność, że obróbka będzie dokładna i powtarzalna, co przełoży się na wysoką jakość obrabianego materiału.

Każde pionowe centrum obróbcze VC jest również wyposażone w dolny system spłukiwania wiórów, zintegrowany transporter wiórów oraz system przedmuchu wrzeciona. Rozwiązania te sprawiają, że obsługa tego narzędzia jest bardzo wygodna i przekłada się na wysoki komfort podczas obróbki.

Pionowe centra obróbcze VC – wiele funkcjonalności w standardzie

Pionowe centra obróbcze marki TBI to urządzenia, które wiele funkcjonalności mają w standardzie, co znacząco wyróżnia je na tle konkurencji. Dzięki temu można mieć pewność, że niezależnie od tego, który model frezarki pionowej zostanie wybrany, praca z jej użyciem będzie przebiegać bez zakłóceń. Przy wyborze można się zatem skupić na parametrach technicznych, które odróżniają poszczególne modele od siebie oraz dopasować je do rodzaju obróbki, która ma być wykonywania z ich użyciem.

Oprócz funkcjonalności dostępnych w standardzie, każdy model pionowego centrum obróbkowego ma możliwość wyboru wyposażenia dodatkowego. Dzięki temu można jeszcze lepiej dopasować parametry frezarki do potrzeb, co znacznie podniesie komfort pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą funkcjonalności, jakie mają pionowe centra obróbcze VC oraz do przejrzenia modeli dostępnych w tej kategorii.

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00 a udzielimy Ci wyczerpującej porady telefonicznej. Poza godzinami pracy naszych doradców proponujemy wysłać nam maila lub kontakt przez formularz kontaktowy.

Ta witryna jest zarejestrowana na wpml.org jako witryna w budowie.