Tokarki CNC ze skośnym łożem seria VT

Tokarki CNC ze skośnym łożem serii VT

Centra tokarskie CNC ze skośnym łożem wykorzystywane do obróbki ciężkiej detali wielkogabarytowych o max. długości toczenia do 6 metrów.

 • łoże skośne wykonane jako monolityczny odlew żeliwny
 • wysoka sztywność konstrukcji
 • prowadnice ślizgowe we wszystkich osiach
 • centralny układ smarowania
 • możliwość zastosowania głowic z napędzanymi narzędziami
 • możliwość zastosowania przeciwwrzeciona
 • możliwość zastosowania konika z własnym napędem
 • podwyższenie mocy silnika do 45 kW
 • przelot wrzeciona do 308 mm
 • maks. długość toczenia 6 m (projekt specjalny)
 • pełna osłona przestrzeni roboczej

Tokarki CNC ze skośnym łożem seria VT

Obróbka ciężka detali wielkogabarytowych wymaga odpowiedniego sprzętu, który sprosta temu zadaniu. Do obróbki tokarskiej polecamy tokarki CNC ze skośnym łożem serii VT, które są dostępne w tej kategorii. Zobacz dostępne modele i wybierz model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Tokarki CNC serii VT – idealne do obróbki wielkogabarytowej

Jednym z podstawowych parametrów tokarek do obróbki wielkogabarytowej jest długość toczenia. W TBI znajdziesz maszyny mające różny zakres tego parametru, począwszy od 540mm do nawet 6m. Ważnym parametrem jest również średnica toczenia, która w zależności od modelu mieści się w zakresie 480 – 990 mm. Dzięki temu można dobrać wybrany model tokarki CNC do wielkości materiału, który ma być obrabiany z jego pomocą.

Oprócz wspomnianych wyżej parametrów, którymi różnią się poszczególne modele tokarek CNC z tej serii, mają one również wiele cech wspólnych. Do najważniejszych należy solidność i sztywność konstrukcji. Skośne łoże wykonane jest z monolitycznego odlewu żeliwnego, co ma korzystny wpływ na świetną stabilność urządzenia.

Na uwagę zasługuje również szeroka funkcjonalność tokarek z tej serii. Można w nich bowiem zastosować przeciwwrzeciono, głowice z napędzanymi narzędziami oraz podtrzymki. Na komfort i szeroki zakres możliwości wykorzystania wpływa również duży przelot wrzeciona oraz możliwość głębokiego wiercenia.

Tokarki CNC seria VT – bogate wyposażenie w standardzie

Warto podkreślić, że tokarki CNC, podobnie jak inne obrabiarki TBI, mają bogate wyposażenie w standardzie. Wszystkie standardowo wykorzystują sterowanie Fanuc 0iTD 10.4’ Manual Guide I, ale w opcjach znajduje się możliwość zmiany na sterowanie Siemens lub Fanuc w innej wersji.

W standardowym wyposażeniu znajduje się również transporter wiórów, który znacząco poprawia komfort obsługi tokarki. Gdy dodamy do tego przesuwny pulpit oraz łatwe odprowadzanie wiórów dzięki pochyleniu łoża nie powinno nas dziwić, że tokarki CNC serii VT cieszą się dużym uznaniem u naszych klientów.

Rozważając wybór tokarki CNC warto zwrócić również uwagę na rodzaj zastosowanych komponentów. W TBI zawsze stawiamy na uniwersalne rozwiązania techniczne i części renomowanych producentów, co znacząco przyspiesza i ułatwia serwis maszyn i zmniejsza okres ich przestoju. Zapraszamy do zapoznania się szczegółowo z parametrami tokarek dostępnych w tej kategorii. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz wśród nich model dopasowany do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00 a udzielimy Ci wyczerpującej porady telefonicznej. Poza godzinami pracy naszych doradców proponujemy wysłać nam maila lub kontakt przez formularz kontaktowy.

Ta witryna jest zarejestrowana na wpml.org jako witryna w budowie.