Tokarskie automaty seria i-42

24

Automaty tokarskie I-42

Prezentujemy wysokiej klasy tokarskie automaty serii i-42, które sprawdzą się w wielu różnych okolicznościach. Przede wszystkim warto podać cechy, jakie je wyróżniają na tle innych, podobnych urządzeń.

 • Szerokie możliwości wykorzystywania w praktyce ? automaty umożliwiają zarówno frezowanie, jak i toczenie bez zmiany maszyny, dlatego są uniwersalne i pozwalają na zwiększenie prędkości dokonywanej obróbki i produkcji.
 • Bogate wyposażenie w standardzie ? nic nie dopłacasz za zoptymalizowane wyposażenie automatu, który nadaje się do produkcji seryjnej detali z wysoką wydajnością, np. w standardzie są dwie kolumny z miejscem na narzędzia frezujące, sterowanie Fanuc 0iTF wraz z Manual Guide i, czy też tulejowy uchwyt tokarski wrzeciona i przeciwwrzeciona itp.
 • Zwiększona szybkość działania dzięki posuwom w osiach X/Z, które dokonywane są z prędkością nawet 30 metrów na minutę.
 • Prostotą i wysoki komfortem obsługi urządzenia ? odpowiada za to m.in. system przenoszenia detalu oraz zgrzebłowy transporter wiórów ? oba znajdują się na podstawowym wyposażeniu maszyny.
 • Prostotą serwisowania ? na wypadek awarii lub zużycia części nie musisz martwić się dostępnością części zamiennych; automaty są bez trudu serwisowane, ponieważ ich działanie opiera się na uniwersalnych rozwiązaniach technicznych.

Wybierz model:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • Automat tokarski TBI i42

  TBI i-42

  Maks. średnica toczenia: 100 mm
  Na magazynie 1 szt., dostawa: 8 tygodni

 • Automat tokarski TBI i42

  TBI i-42 eco

  Maks. średnica toczenia: 100 mm
  Na magazynie 2 szt., dostawa: 8 tygodni

 • Automat tokarski TBI i42

  TBI i-42-B

  Maks. średnica toczenia: 100 mm
  Na magazynie 3 szt., dostawa: 8 tygodni

W wielu zakładach produkcyjnych wykorzystywane są duże parki maszynowe, a każda maszyna może mieć do odegrania zupełnie inną rolę. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup kilku różnych maszyn i urządzeń, zwróć uwagę na uniwersalne narzędzia pracy. Do ich grona zaliczyć można na przykład tokarskie automaty seria i-42. Czym się charakteryzują i jakie modele wchodzą do naszej oferty?

Wybierz odpowiedni model do swoich potrzeb

W przypadku automatów tokarskich I-42 wymienić można model maszyny TBI i42. Ma ona maksymalną średnicę toczenia o wielkości 100 mm. Jej łoże wykonane jest jako monolityczny odlew żeliwny, który zapewnia większą stabilizację i wysoką sztywność całej konstrukcji. Ponadto osie X i Y mają szerokie i hartowane liniowe prowadnice.

Przy użyciu automatu tokarskiego I-42 można frezować i wykonywać toczenie na jednej, tej samej maszynie. Ma ona kolumnę z napędzaną osią B na wrzecionie głównym i na przeciwwrzecionie. Można uzyskać maksymalną prędkość wrzeciona rzędu 400 obrotów na minutę. Maszyna ta ma centralny układ sterowania, precyzyjne śruby kulowo-toczne i szybkie posuwy na wszystkich osiach o prędkości 30 m na minutę.

Na swoim wyposażeniu opcjonalnym, do wyboru dla klienta, tokarskie automaty toczne I-42 mogą mieć sterowanie Fanuc 0iTF 8,4 cala wraz z Manual Guide i. Mogą mieć również skimmer oleju, podajnik pręta czy 3-szczękowy uchwyt tokarski wrzeciona i przeciwwrzeciona oraz sondę do pomiaru narzędzia.

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Wybór odpowiedniej maszyny do Twojej firmy może być trudnym zadaniem. Spieszymy z pomocą w podejmowaniu takich decyzji i przy doborze wyposażenia dodatkowego do tokarskich automatów serii I-42. Zadzwoń do nas w godzinach 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku, a udzielimy Ci wyczerpującej porady telefonicznej. Poza godzinami pracy naszych doradców proponujemy kontakt mailowy lub poprzez formularz kontaktowy.

Jako producent maszyn CNC zapewniamy ich funkcjonalność i niezawodność. Nasz asortyment jest tworzony w oparciu o fachową wiedzę przez prawdziwych specjalistów. Oprócz przedstawionych rozwiązań oferujemy szereg innych produktów, które przydadzą się w różnych zakładach produkcyjnych.

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00 a udzielimy Ci wyczerpującej porady telefonicznej. Poza godzinami pracy naszych doradców proponujemy wysłać nam maila lub kontakt przez formularz kontaktowy.