Tokarki z możliwością frezowania seria TC 500

24

Tokarki seria TC 500

Posuwy w osiach X / Z o prędkości 30m/min ze sterowaniem Fanuc w standardzie.

Do ich głównych cech należy zaliczyć:

  • Wielozadaniowość — tokarki mają przesuniętą głowicę rewolwerową z osi Y o 80 mm (40 mm od osi wrzeciona), co pozwoliło na zwiększenie ich możliwości przy pracy.
  • Prostota i wygoda obsługi — operatorzy tokarek serii TC 500 z łatwością będą je obsługiwać.
  • Bogate wyposażenie dostępne w standardzie — cena podstawowa tokarki obejmuje już elementy wyposażenia pozwalające na prowadzenie produkcji seryjnej detali przy zachowaniu najwyższej wydajności pracy.
  • Szybkość pracy — dzięki zastosowanym posuwom w osiach X/Z o prędkości 30 m/min.
  • Łatwe odprowadzanie wiórów — jest to możliwe przy wykorzystaniu łoża o nachyleniu pod kątem 75 stopni, ale również dzięki systemowi, który transportuje detale; na podstawowym wyposażeniu tokarki jest też zgrzebłowy transporter wiórów.
  • Szerokie, hartowane prowadnice liniowe — dzięki nim zapewniona jest wyższa sztywność i precyzja obróbki na osiach X i Y.
  • Redukcja czasów ubocznych w połączeniu z niemal natychmiastowym pozycjonowaniem — nie musisz tracić czasu na wykonywanie takich czynności, za które odpowiada napęd głowicy servo.
  • Łatwość naprawy i serwisowania — części zamienne do takich tokarek są powszechnie dostępne, a zostały skonstruowane na bazie uniwersalnych rozwiązań technicznych.

Wybierz model:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Toczenie, inaczej obróbka różnych materiałów, to podstawowa technologia obróbki skrawaniem. Do wykonywania takich procesów wykorzystane mogą być z powodzeniem tokarki z możliwością frezowania, czyli modele z serii TC500. Wykonują one wiele różnych działań jednocześnie, dlatego należy uznać je za maszyny o uniwersalnym zastosowaniu w wielu aspektach. Można wręcz określić je jako centrum tokarskie, ponieważ tokarki z serii TC500 nie tylko pozwalają na toczenie wybranych elementów, ale też mają opcję frezowania. Cechują się tym, że można z ich użyciem wykonywać posuwy w osiach X oraz Z o prędkości 30 m/min ze sterowaniem Fanuc w standardzie.

Wybierz model tokarki TC 500

Ze swojej strony polecamy wybór tokarki z opcją frezowania – TBI TC 500 SMCY. Tokarki TC500 charakteryzują się toczeniem o długości 500 mm, a średnica toczenia wynosi maksymalnie 250 mm. Nasze serie tokarek CNC zapewniają dużą prędkość pracy, za którą odpowiedzialny jest posuw w osiach X/Z z prędkością 30 metrów na minutę. W standardzie znajduje się sterowanie Fanuc Plus.

Jeśli wybierasz model tokarki TC 500, uzyskujesz urządzenie z głowicą rewolweru mieszczącą 12 narzędzi oraz z gniazdem narzędziowym — model BMT-55 power control. Atutem wykorzystania tokarki CNC, oprócz skrócenia procesu obróbczego, jest też dokładność jej działania i niezawodność.

Możesz opcjonalnie zdecydować się na wyposażenie swojej tokarki z opcją frezowania TC500 w sterowanie Siemens 828D. Opcjami dodatkowymi są również transporter wiórów + wózek, 12-pozycyjna głowica z napędzanymi narzędziami BMT55, czy napędzane narzędzia – osiowe i promieniowe. Może mieć ona także separator oleju.

Pozostała oferta TBI Technology

Nasi klienci mogą liczyć na innowacyjne maszyny, które powstał pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Oprócz tokarek nasz asortyment obejmuje także frezarki CNC i wytaczarki CNC. Ponadto zapewniamy dostęp do różnorodnych narzędzi, w tym frezy, imadła, czy wiertła. Jako producent dbamy o niezawodność i bezpieczeństwo. Zapewniamy również doradztwo w wyborze optymalnych rozwiązań.

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00 a udzielimy Ci wyczerpującej porady telefonicznej. Poza godzinami pracy naszych doradców proponujemy wysłać nam maila lub kontakt przez formularz kontaktowy.