Tokarki ciężkie Poręba

181

FUM PORĘBA

Rozpoznawalny na całym świecie znak towarowy tokarek ciężkich, przejęty w całości przez Fabrykę Obrabiarek RAFAMET S.A. Aktualnie tokarki marki Poręba – to idealne połączenie doświadczenia Grupy Rafamet, jej mocy produkcyjnych i odlewniczych, z oryginalną dokumentacją konstrukcyjną FUM Poręba.

W ofercie posiadamy serie tokarek ciężkich i superciężkich, gdzie maksymalna długość toczenia to 25 metrów, a maksymalna masa obrabianego detalu wynosi od 6 do 80 ton.

 

 

Wybierz model:

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

 • Tokarka Poręba

  Seria TCE

  Tokarki kłowe sterowane numerycznie
  TCE 200/250

  długość toczenia: 4 - 25 m

 • Tokarka Poręba

  Seria TCF

  Tokarki kłowe sterowane numerycznie
  TCF 160/200/224/250/275/300

  długość toczenia: 3 - 25 m

 • Tokarka Poręba

  Seria TCM

  Tokarki kłowe sterowane numerycznie
  TCM 130/155/180

  długość toczenia: 3 - 20 m

 • Tokarka Poręba

  Seria TRB

  Tokarki kłowe sterowane numerycznie
  TRB 115/135

  długość toczenia: 2 - 18 m

 • TCG 160 x 10 m

  Śr. przelotu nad łożem: 1600 mm, dł. toczenia: 10000 mm
  Na magazynie 1 szt., dostawa: do 3 tygodni

Tokarki ciężkie Poręba do materiałów o dużych rozmiarach

Solidne, wytrzymałe i przystosowane do największych obciążeń – tokarki ciężkie Poręba to maszyny wielkogabarytowe używane w obróbce metali do toczenia dużych detali. Tokarki te są dedykowane zwłaszcza dla przemysłu stoczniowego, energetycznego, hutniczego oraz producentów maszyn. Tokarki ciężkie Poręba charakteryzują się również bardziej rozbudowanym systemem napędu i wytrzymalszą konstrukcją łożysk.

Poręba tokarki ciężkie do obrabiania elementów od 6 do 80 ton

Kategoria obejmuje obrabiarki CNC, takie jak tokarki ciężkie i superciężkie Poręba, które mogą toczyć elementy do 25 metrów oraz obrabiać detale od 5 do 90 ton. Dzięki temu są stosowane w każdej gałęzi przemysłu, począwszy od energetyki, a skończywszy na branży kosmicznej, motoryzacyjnej i stoczniowej. Poręba tokarki ciężkie to nie tylko nadzwyczaj trwała konstrukcja z hartowanych i żeliwnych elementów, ale i szereg nowoczesnych funkcji i opcji – wiele z nich ma możliwość nie tylko toczenia, ale i wiercenia i frezowania oraz dodatkowe uchwyty i podtrzymki.

Ciężkie tokarki Poręba – kilka serii do wyboru

Oferujemy kilka serii ciężkich tokarek Poręba:

 • TCE – w wersjach 200/250 i o długości toczenia 4 – 25 m nadaje się zwłaszcza do obróbki wielkogabarytowych wałów. Ma możliwości toczenia, wiercenia, frezowania, 4-prowadnicowe łoże i przesuwną kabinę operatora z pulpitem sterowniczym.
 • TCF – w wersjach 160/200/224/250/275/300, o długości toczenia 3 – 25 m, jest przeznaczona do wielkogabarytowych wałów i detali o dużych średnicach. 3-prowadnicowe łoże i suport wzdłużny przesuwany po dwóch lub trzech prowadnicach gwarantują wygodę pracy.
 • TCM – w wersjach 130/155/180, ma długość toczenia 3 – 20 m, jest wyposażona w łoże trzyprowadnicowe odlewane z żeliwa o podwyższonych własnościach wytrzymałościowych i nawęglane, hartowane i szlifowane wałki i koła.
 • TRB – w wersji 115/135, ma długość toczenia 2 – 18 m, sztywne łoże z hartowanymi prowadnicami, suport wzdłużny przesuwany po dwóch prowadnicach i rozbudowaną możliwość stosowania wyposażenia opcjonalnego.
 • TCG – to konwencjonalna tokarka kłowa, którą cechuje średnia przelotu nad łożem 1600 mm, długość toczenia: 10000 mm.

Tokarki ciężkie Poręba TCE, TCF, TCM, TRB i TCG

Jeśli więc interesują Cię ciężkie tokarki Poręba, koniecznie poznaj naszą ofertę. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniej maszyny – skontaktuj się z nami. Zachęcamy też do poznania kategorii naszych pozostałych urządzeń CNC!

Potrzebujesz pomocy doradcy?

Zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku między 8.00 a 16.00 a udzielimy Ci wyczerpującej porady telefonicznej. Poza godzinami pracy naszych doradców proponujemy wysłać nam maila lub kontakt przez formularz kontaktowy.