Serwis wrzecion

Każdy element maszyny CNC i obrabiarek konwencjonalnych musi pracować poprawnie, by całe urządzenie pozwoliło na bezproblemowe wykonywanie obróbki. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Zdarza się, że problemem są wrzeciona obrabiarek. Na szczęście można temu zapobiec w ramach działań konserwacyjnych, ale i naprawić uszkodzenia w tym zakresie. Wystarczy skorzystać z serwisu wrzecion, który oferują nasi eksperci.
Czego możesz oczekiwać w związku z serwisem wrzecion?

W zakresie naszych usług znajduje się serwisowanie zarówno wrzecion, jak i elektrowrzecion. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się maszyna zgłoszona do serwisowania, możemy przeprowadzić takie działania w całej Polsce. Bądź pewien, że w każdym przypadku wykorzystujemy najnowsze technologie regeneracyjne.

Po zgłoszeniu problemu z wrzecionem najpierw diagnozujemy zaistniałą sytuację. Musimy wiedzieć, co właściwie się stało, dlatego przeprowadzamy badanie stanu maszyny. Sprawdzamy przy tym jej szczelność, działanie mechanizmu zaciągu narzędzia i bicie wrzeciona. Punktem naszego zainteresowania jest też poziom generowanej wibracji.

Dla dokończenia kompleksowej diagnostyki potrzebujemy jeszcze poznać historię pracy maszyny i logi serwisowe — najlepiej przekazane wraz ze zgłoszeniem chęci skorzystania z usług serwisowych wrzeciona. Na tej podstawie możemy dobrać odpowiednie łożyska, znając wymagania maszyny i warunki, w jakich pracuje.

Jeśli klient zgłasza nam kłopot z funkcjonowaniem wrzeciona w obrabiarkach marki TBI, wówczas przedstawiamy ofertę na serwis i ewentualnie koszt wymiany tego elementu na nowy. W magazynach mamy standardowe wrzeciona do wymiany, dlatego możemy jej dokonać niemalże od ręki. Minimalizuje to czas przestoju maszyny i tym samym produkcji.

Dbając o satysfakcję naszych klientów, staramy się w możliwie jak najkrótszym czasie naprawić wrzeciono obrabiarki konwencjonalnej lub CNC, a następnie ją uruchomić, testując jej tryb pracy po dokonanej naprawie.

Zakres usług serwisu wrzecion — jakie prace wykonujemy?

Co wchodzi w skład usługi serwisowej wrzeciona w obrabiarkach? Zobacz, czego właściwie się podejmujemy.

  • Sprawdzenie funkcjonowania wrzeciona — inaczej kompleksowa diagnostyka, która obejmuje zmierzenie bicia promieniowego i osiowego wrzeciona z użyciem trzpienia kontrolnego. Dokonujemy również pomiaru stożka wrzeciona i siły naciągu oprawki narzędziowej.
  • Dobór i wymianę łożysk — takie prace wykonujemy z użyciem oryginalnych części lub zamienników. Stosujemy przy tym łożyska ceramiczne, które są zalecane przy maszynach osiągających większe prędkości obrotowe. Mogą to być także łożyska stalowe, które przy większych obciążeniach sprawdzą się lepiej.
  • Wyważenie wrzeciona — w klasie G2,5 wg PN-83/N-01359.
  • Kontrola i naprawa lub wymiana mechanizmów zaciągu narzędzia – wymiana mechanizmu zaciągu jest dokonywana wtedy, gdy nie ma możliwości jego naprawy niskim kosztem.
  • Naprawa wrzecion chłodzonych różnymi chłodziwami — przy użyciu głównie powietrza, cieczy, smarowania mgłą olejową czy smarem.

Istnieje również możliwość szlifowania stożka. Pełny opis tego, na czym polega i co obejmuje serwis wrzecion i elektrowrzecion znajdziesz na naszej stronie wrzeciona24.pl. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i jeśli zaistnieje taka potrzeba, kontaktu z nami. W ofercie mamy również serwis CNC, zdalny serwis maszyn i pomiar laserem.

W naszej ofercie posiadamy również serwis CNC, zdalny serwis maszyn i pomiar laserem.