Serwis wrzecion

Każdy element maszyny CNC musi pracować poprawnie, by całe urządzenie pozwoliło na bezproblemowe wykonywanie obróbki. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Zdarza się, że problemem są wrzeciona obrabiarek – jeden z najistotniejszych elementów maszyny. Na szczęście można temu zapobiec w ramach działań konserwacyjnych, ale i naprawić uszkodzenia w tym zakresie. Wystarczy skorzystać z serwisu wrzecion, który oferują nasi eksperci.

Czego możesz oczekiwać w związku z serwisem wrzecion?

W zakresie naszych usług znajduje się serwisowanie zarówno wrzecion, jak i elektrowrzecion. Specjalizujemy się w serwisie wrzecion obrabiarek marki TBI.  Bądź pewien, że w każdym przypadku wykorzystujemy najnowsze technologie regeneracyjne.

Po zgłoszeniu problemu z wrzecionem najpierw diagnozujemy zaistniałą sytuację. Musimy wiedzieć, co właściwie się stało, dlatego przeprowadzamy badanie stanu maszyny. Sprawdzamy przy tym jej szczelność, działanie mechanizmu zaciągu narzędzia i bicie wrzeciona. Punktem naszego zainteresowania jest też poziom generowanej wibracji.

Dla dokończenia kompleksowej diagnostyki potrzebujemy jeszcze poznać historię pracy maszyny i logi serwisowe. Na tej podstawie dobieramy odpowiednie łożyska, znając wymagania maszyny i warunki, w jakich pracuje.

Jeśli klient zgłasza nam kłopot z funkcjonowaniem wrzeciona w obrabiarkach marki TBI, wówczas przedstawiamy ofertę w dwóch wariantach: na serwis i ewentualnie koszt wymiany tego elementu na nowy.

Wrzeciona zawsze na stanie magazynowym

W magazynie utrzymujemy minimalny stan magazynowy standardowo montowanych wrzecion w obrabiarkach marki TBI, dlatego możemy je wymienić niemalże od ręki. Minimalizuje to czas przestoju maszyny i tym samym produkcji.

Dbając o satysfakcję naszych klientów, staramy się w możliwie jak najkrótszym czasie naprawić wrzeciono a następnie ją uruchomić, testując jej tryb pracy po dokonanej naprawie.

Zakres usług serwisu wrzecion — jakie prace wykonujemy?

Co wchodzi w skład usługi serwisowej wrzeciona w obrabiarkach? Zobacz, czego właściwie się podejmujemy.

  • Sprawdzenie funkcjonowania wrzeciona — inaczej kompleksowa diagnostyka, która obejmuje zmierzenie bicia promieniowego i osiowego wrzeciona z użyciem trzpienia kontrolnego. Dokonujemy również pomiaru stożka wrzeciona i siły naciągu oprawki narzędziowej.
  • Dobór i wymianę łożysk — takie prace wykonujemy z użyciem oryginalnych części lub zamienników. Stosujemy przy tym łożyska ceramiczne, które są zalecane przy maszynach osiągających większe prędkości obrotowe. Mogą to być także łożyska stalowe, które przy większych obciążeniach sprawdzą się lepiej.
  • Wyważenie wrzeciona — w klasie G2,5 wg PN-83/N-01359.
  • Kontrola i naprawa lub wymiana mechanizmów zaciągu narzędzia – wymiana mechanizmu zaciągu jest dokonywana wtedy, gdy nie ma możliwości jego naprawy niskim kosztem.
  • Naprawa wrzecion chłodzonych różnymi chłodziwami — przy użyciu głównie powietrza, cieczy, smarowania mgłą olejową czy smarem.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i jeśli zaistnieje taka potrzeba kontaktu z nami. W ofercie mamy również serwis CNC, zdalny serwis maszyn i pomiar laserem.

W naszej ofercie posiadamy również serwis CNC, zdalny serwis maszyn i pomiar laserem.