Case study – Z.P. Aleksander

USŁUGA:

Całościowy montaż obrabiarki dopiero na miejscu u klienta.

MASZYNA:

3-osiowe pionowe centrum
TBI MVC 2290 HH.

Logo Alexander

CZYM ZAJMUJE SIĘ FIRMA ALEXANDER?

Działalność ZP ALEXANDER skupia się na projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu form wtryskowych oraz przetwórstwie tworzyw sztucznych. ZP ALEXANDER stawia na nieustanny rozwój. Udoskonalają procesy produkcyjne i wykorzystują najlepsze dostępne materiały, aby produkowane przez nich wyroby satysfakcjonowały ich Klientów pod względem jakościowym i kosztowym i terminowym.  

CELE WDROŻENIA

Rozszerzenie działalności o produkcję i modyfikacje form wielkogabarytowych. Zastosowanie nietypowych rozwiązań przy dostawie i montażu maszyny.

PROBLEM KLIENTA

Brak możliwości rozładunku maszyny w całości – zbyt niska i wąska brama. Maszyna musiałaby wjechać rozebrana, co nie jest standardowym działaniem na rynku. Ogłoszono przetarg, gdzie kluczowym kryterium było wprowadzenie maszyny do zakładu.

ROZWIĄZANIE

Jako jedyni potwierdziliśmy gotowość do przeprowadzenia takiej operacji, co pozwoliło wygrać nam przetarg. Jesteśmy profesjonalną montownią – w tym przypadku to udowodniliśmy. Nasze działania na miejscu trwały łącznie 10 dni roboczych. Maszyna do zakładu przyjechała rozłożona na części (osobno łoże, kolumna, sterowanie, osłony), następnie elementy zostały przetransportowane w miejsce docelowe na hali. Następnym krokiem było złożenie maszyny w całość, zainstalowanie sterowania oraz szafy sterowniczej.

trasport maszyny cnc TBI Technology

KORZYŚCI Z WDROŻENIA

Klient dzięki zakupionej maszynie mógł zacząć zupełnie nowy etap w swojej działalności – produkcję wielkogabarytowych form wtryskowych. Elementy te wymagają dużej, wysokowydajnej obróbki w 3D. Dzięki sprawnemu przeszkoleniu pracowników, wdrożenie nowego sterowania przebiegło bezproblemowo. Intuicyjne sterowanie TNC 620 Heidenhain idealnie wpasuje się w potrzeby produkcyjne klienta. Sterowanie TNC 620 Heidenhain pozwala na płynny ruch wszystkich osi. Pakiet Heidenhain zawiera opcję 17 z autokorektą umożliwiającą użycie sond elektronicznych do automatycznego bazowania narzędzia i przedmiotu obrabianego.

Wielkogabarytowa obrabiarka pomogła pozyskać nowych kontrahentów, a sprawny i szybki montaż pozwolił na uruchomienie produkcji, ponadto klient nie stracił unijnej dotacji.

pakiet sond heidenhain

  Chcę porozmawiać o podobnym wdrożeniu w mojej firmie!  Nie wierz nam na słowo.
  Zobacz efekty.

  TBI Technology

  Obrabiarki dostępne od ręki

  Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy