Case study: Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów Befared S.A.

USŁUGA:

Dostawa maszyny używanej

MASZYNA:

Frezarka Bramowa TBI SDV-H 3215 HH

Befared

CZYM ZAJMUJE SIĘ FIRMA BEFARED?

Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów Befared S.A. jest czołowym producentem reduktorów i motoreduktorów ogólnego zastosowania. Sama fabryka istnieje już ponad 140 lat, z czego posiada 90-letnie doświadczenie w produkcji elementów napędowych. Aktualnie – aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników reduktorów i motoreduktorów – firma znacznie poszerzyła ofertę. Klienci mają możliwość adaptacji wyrobów Befared S.A. (jak np. nowoczesne typoszeregi motoreduktorów “BB Line”, reduktorów i motoreduktorów “H”) do indywidualnych wymogów oraz możliwość zaprojektowania napędów specjalnych.

CELE WDROŻENIA

Dostarczenie klientowi dobrej maszyny w korzystnej cenie.

PROBLEM KLIENTA

W tym przypadku większy problem wystąpił u poprzedniego właściciela obrabiarki. Klient niestety nie poradził sobie finansowo ze spłatą leasingu – maszynę przejął windykator. Zdecydowaliśmy się przyjść z pomocą, odkupić maszynę i dać jej nowe życie.

Tymczasem nasz nowy klient – firma Befared S.A. – szukał rozwiązania idealnego: dobrej maszyny w korzystnie niskiej cenie. Jak nietrudno się domyślić jest to połączenie trudne do zrealizowania. Jednak klient wykazał się niesamowitym wyczuciem czasu i zgłosił się do nas akurat wtedy, gdy odebraliśmy z windykacji frezarkę bramową TBI SDV-H 3215 HH.

Obrabiarki bramowe seria SDV H-5224 - TBITECH.PL

ROZWIĄZANIE

W tym przypadku znaleźliśmy rozwiązanie proste i korzystne dla wszystkich. Dla klienta, który nie dał rady obsłużyć leasingu było to zdjęcie ciężaru w postaci niespłaconej maszyny. Dla nas – firmy TBI Technology – odkup maszyny od klienta lub przejęcie cesji leasingu na dostarczone przez nas obrabiarki CNC jest normalną praktyką. Jesteśmy pewni swoich produktów, więc decydujemy się wziąć je z powrotem od klientów, którzy z różnych powodów nie są w stanie dłużej ich użytkować. Następnie frezarkę dostarczyliśmy nowemu właścicielowi, któremu zależało przede wszystkim na atrakcyjnej cenie. Każda spośród 3 stron była finalnie usatysfakcjonowana.

Doradztwo

KORZYŚCI Z WDROŻENIA

Dzięki odkupowi używanych obrabiarek TBI i prowadzeniu magazynu maszyn używanych, klient miał okazję kupić frezarkę bramową. Otrzymał dwuletnią maszynę, która wcześniej sprawnie i działała na innym zakładzie. Po odebraniu jej, przeprowadziliśmy kompleksowe prace serwisowe, aby w pełni przygotowana mogła pojechać do nowego nabywcy. Kluczowa była tu cena. Nowa tego typu maszyna jest znacznie droższa. Decydując się na zakup używanej frezarki klient zyskał dobrą maszynę w atrakcyjnej cenie. Otrzymał również gwarancję oraz Zdalny serwis TBI Connect – tak jak robimy to w przypadku nowych maszyn, co dało mu poczucie bezpieczeństwa (jesteśmy świadomi, że używana maszyna może budzić pewne obawy).

Produkcja, jaką prowadzi klient jest duża i wymagająca – praca jest rozłożona aż na 3 zmiany. Poprzez sprawne wdrożenie, firma zyskała nowe możliwości produkcyjne. Jest w stanie teraz obrabiać naprawdę duże detale. W dodatku z wielu stron, ponieważ firma zakupiła również głowicę kątową. Obecnie klient zastanawia się nad kolejną maszyną, aby jeszcze bardziej poszerzyć swój park maszynowy.

  Chcę porozmawiać o podobnym wdrożeniu w mojej firmie!  Nie wierz nam na słowo.
  Zobacz efekty.

  TBI Technology

  Obrabiarki dostępne od ręki

  Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy