Pionowe Centrum Obróbcze TBI VC 1270 – najlepszy i uniwersalny wybór

Seria VC to ostatnio jedna z najpopularniejszych linii obrabiarek TBI Technology. Dlaczego taki rodzaj maszyn CNC jest najchętniej i najczęściej wybierany? Pionowe centrum obróbcze jest łatwe w obsłudze w porównaniu do innych typów obrabiarek. Nie wymaga zbyt wielkiej przestrzeni, a także można je wykorzystać w wielu branżach. To tylko niektóre z czynników, które skłaniają przedsiębiorstwa do wyboru takiego urządzenia. Oczywiście centrum w pierwszej kolejności musi się dopasować do gabarytów, skali produkcji i technologii obróbki. Na szczęście wyposażenie można łatwo spersonalizować – linia obrabiarek VC jest na tyle uniwersalna, żeby zadowolić szerokie grono użytkowników.

Do jakiej obróbki stosujemy Pionowe Centrum Obróbcze CNC?

Pionowe Centrum Obróbcze to rodzaj maszyny CNC, który daje możliwość przeprowadzania wielu różnych procesów, np.: frezowania, wiercenia czy gwintowania. Posiadając je w swoim parku maszynowym można szybko, precyzyjnie i przy użyciu wielu narzędzi obrobić nawet skomplikowane detale. Kolejną zaletą tego typu obrabiarki jest to, że podczas jednego cyklu obróbczego możemy wykorzystać różne narzędzia, a ich wymiana jest automatyczna.

Obsługa takiego centrum odbywa się poprzez sterowanie CNC. Na rynku mamy kilku wiodących producentów, jak np. Heidenhain, Sinnumerik czy Fanuc – dlatego są one w większości przypadków znane operatorom CNC. Są projektowane na tyle intuicyjnie, że nawet przeszkolenie osoby bez doświadczenia w tym zakresie nie zajmuje dużo czasu.  

 

Na czym jeszcze polega uniwersalność Pionowego Centrum Obróbczego? Sprawdzi się zarówno w przedsiębiorstwach, które dopiero zaczynają przygodę ze światem obróbki metalu, jak i w firmach z rozbudowanym już parkiem maszynowym. Wielkość przedsiębiorstwa nie ma tu znaczenia.

Poradzi sobie z obróbką seryjną, a także gdy rodzaj detalu jest często zmieniany. Dzięki możliwości stosowania różnego rodzaju narzędzi, montażu 4 i 5 osi da radę przy bardziej skomplikowanych procesach.

Jak zastosować obrabiarkę TBI VC 1270 przy obróbce metalu?

Dostarczyliśmy już sporo takich maszyn do naszych klientów – dlatego też możemy je ciągle udoskonalać. Wiemy do czego najczęściej są wykorzystywane, jakie mogą występować problemy i czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Kupowanie samej maszyny w obecnych czasach to wciąż dobry pomysł, ale jeszcze lepszy to kupienie jej z jakimś udogodnieniem, wartością, która uczyni pracę łatwiejszą i zwiększy wydajność.

Łatwe wdrożenie i szybkie uruchomienie produkcji

Cóż, jak dobrze wiemy wdrożenie maszyny to nie zawsze przyjemny proces. Niejednokrotnie trzeba się nagimnastykować, bo gdy dostajemy maszynę na zakład to wszystko tak naprawdę dopiero się zaczyna.

Tokarki CNC TBI VC 1060 HH - TBITECH.PL

Wiemy, że to może być stresujące, dlatego jesteśmy gotowi odjąć tych trudów na starcie – abyś mógł się w pełni cieszyć swoją nową maszyną. Powiedz nam co chcesz obrabiać na naszej frezarce 3-osiowej, a przygotujemy proces obróbki. Zoptymalizujemy go najbardziej jak to możliwe i dobierzemy dokładnie pod niego odpowiednie narzędzia. A to jeszcze nie koniec, bo aby wdrażanie kolejnych detali było łatwiejsze – razem z maszyną oferujemy oprogramowanie ZW3D x3Machining w cenie i dodatkowy pakiet VoluMill 3X.

Dzięki dodatkowi VoluMill jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo cennego czasu. Dokupienie tego dodatku może skrócić czas cyklu procesu o 70%, ponieważ VoluMill to specjalnie opracowana technologia do szybkiej obróbki zgrubnej. Strategia obróbki zgrubnej zapewnia optymalne ścieżki frezowania i maksymalne usuwanie materiału przy zminimalizowanych czasach skrawania. Dodatkowo zapewnia większa żywotność narzędzia nawet do 800% dzięki szybkim ruchom, przy zachowaniu stałego kąta opasania narzędzia.

Co ważne: “VoluMill działa na zarówno na zamkniętym jak otwartym kształcie z dowolną liczbą szczegółów. Rozpoczęcie pracy z dodatkiem Volumill jest łatwe i szybkie. Nie ma żadnych specjalnych wymagań, a jego intuicyjność pozwala na szybkie korzystanie z jego możliwości bez zakłócania bieżącej pracy.”- zapewnia producent.

Jesteś zainteresowany Promocją TBI VC 1270 + ZW3D x3MACHINING? 

Oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

ZW3D

Pakiet TBI VC 1270 + ZW3D x3Machining stworzyliśmy biorąc pod uwagę klientów, którzy dostają atrakcyjne zlecenie i potrzebują jak najszybciej frezarki CNC i rozwiązania, które pozwoli im sprawnie je obsłużyć. ZW3D jest dość prostym i intuicyjnym oprogramowaniem, dlatego warto rozważyć wdrożenie go do swojej firmy, by nie być uzależnionym od zewnętrznych pomiotów, jak również w pełni wykorzystać moce produkcyjne maszyny. Proces projektowania ścieżki obróbczej odbywa się niezależnie i nie blokuje maszyny, co ma miejsce podczas pisania programów „z ręki”.

Standardowe rozwiązanie zawsze na stanie

Standardowa wersja serii TBI VC 1270 to model, który posiadamy na magazynie, dostępny praktycznie od ręki. To idealne rozwiązanie gdy klient potrzebuje maszyny “na już”, bo jesteśmy w stanie ją w krótkim czasie dostarczyć i uruchomić.

Ponadto oferujemy w standardzie rozwiązania, które ułatwiają codzienną pracę, jak np.:

 • Skimmer oleju – którego zadaniem jest separowanie oleju od chłodziwa. Podczas chłodzenia olej z układu smarowania jest spłukiwany wraz z chłodziwem. Skimmer zbiera niepożądany nadmiar oleju, co zapewnia dłuższą żywotność chłodziwa.
 • 4 prowadnice w osi Y– w serii TBI VC od modelu 1270 wzwyż, stosujemy aż 4 prowadnice toczne – po to,  by zapewnić lepszą stabilność i precyzję podczas pracy maszyny CNC.
 • Taśmowy transporter wiórów – jest o wiele wygodniejszy w użytkowaniu, niż transporter śrubowy, w którym wióry – gdy jest ich więcej – zawijają się i blokują płynny przepływ. W transporterze taśmowym to się nie zdarza. Ma większą powierzchnię – jest szerszy i inaczej skonstruowany. Przy niektórych materiałach, jak np. aluminium (wiór ma skłonności do plątania się) jest nawet wskazany – jednak my wiemy, że zawsze daje większy komfort pracy, dlatego zapewniamy go w standardzie.
 • Szybki przejazd w osi Z – gdy przy obróbce liczy się każda sekunda – oszczędność czasu przy dojeździe wrzeciona do detalu jest nieoceniona.
 • Pneumatyczne odciążenie osi Z – które zwiększa dokładność ale też jest bezpiecznym rozwiązaniem dla centrum obróbczego. Nawet gdy wrzeciono w osi Z porusza się szybko – zapobiega kolizjom oraz wydłuża żywotność mechanizmów napędowych.
pneumatyczne odciążenie osi Z

Personalizacja – czyli doposażenie opcjonalne 

Gdy rodzaj obróbki jest bardziej wymagający – standardowe rozwiązania mogą okazać się niewystarczające. Mamy oczywiście na to szybki i sprawdzony środek zaradczy i czyli wyposażenie opcjonalne. Najczęściej wybierane są:

 • liniały pomiarowe – w standardzie są dostępne enkodery, które podają odczyt pośredni. Gdy potrzebny jest większa precyzja obrabiarki CNC proponujemy zastosowanie liniałów pomiarowych, gdyż dzięki nim możemy dokonać bezpośredniego pomiaru drogi przesuwu osi X i Y.
 • sondy narzędzia i detalu – aby jeszcze bardziej precyzyjnie mierzyć ich położenie. Jest to niezwykle istotne, gdy zależy nam na wysokiej jakości wykonania detalu.
 • zwiększenie pojemności magazynu – przydaje się, gdy często zmieniamy detale, ale też przy skomplikowanej obróbce czy w sytuacji, gdy eksploatacja narzędzi jest bardzo duża (wtedy kilka pozycji zajmują te same narzędzia).
 • klimatyzacja szafy elektrycznej – chłodzenie, której jest dostępne w standardzie niestety nie zawsze będzie wystarczające. Przykładowo, w sytuacji gdy mamy do czynienia z dużym zapyleniem na hali lub występowania temperatury powyżej 35°C.

Obróbka seryjna

Centrum obróbcze TBI VC to 3-osiowa maszyna CNC, która bardzo dobrze jest przystosowana do obróbki seryjnej. Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej opcje (zarówno standardowe jak i dodatkowe) – to centrum obróbcze jest w stanie zapewnić powtarzalność obróbki. Produkcja będzie dynamiczna, a dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, które odpowiada za dokładność – nie będzie trzeba tak często i dokładnie kontrolować jakości detali. 

Wiemy jak ważne jest dla naszych klientów zachowanie ciągłości produkcji, więc zmniejszamy ryzyko awaryjności do minimum. W zeszłym roku oddaliśmy w ręce użytkowników maszyn TBI nasz zdalny serwis. Wiele usterek da się naprawić bez konieczności sprowadzania ekipy serwisowej do firmy – to bardzo duża oszczędność czasu i ograniczenie przestojów. Warto o tym pamiętać przy wyborze maszyny! 

Posiadając duży lub średniej wielkości park maszynowy warto pracę urządzeń mieć pod stałą kontrolą. To ważne, aby zachować ciągłość i wydajność obróbki, dlatego dajemy także możliwość przetestowania programu do monitorowania pracy maszyn. Można go skonfigurować pod praktycznie każdy rodzaj maszyny CNC, a także oprócz monitorowania frezarki VC podłączyć inne obrabiarki, które już są w parku maszynowym. 

Zainteresowała Cię promocja TBI VC 1270 + ZW3D? Chciałbyś poznać więcej szczegółów?

Zostaw nam kontakt do siebie, a oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

  Chcę poznać szczegóły promocji TBI VC1270 + ZW3D!  Obrabiarki dostępne od ręki

  Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy