Od czego zależy termin dostawy obrabiarki TBI?

Przez lata pracy nauczyliśmy się jednego: ile klientów, tyle potrzeb – a my wiemy jak je rozpoznawać. Dlatego zdajemy sobie sprawę, że jednym z najbardziej nurtujących klientów pytań jest: „Kiedy dostanę moją obrabiarkę?”. Choć chciałoby się powiedzieć „to zależy” – bo naprawdę tak jest – to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ciężko taki termin wpisać w jakikolwiek plan inwestycji, czy uwzględnić przy planowaniu produkcji.

Jak mam rozumieć maszyny dostępne od ręki?

Pierwszym i kluczowym czynnikiem, który wpływa na termin realizacji zamówienia jest dostępność. To, jak szybko klient otrzyma obrabiarkę TBI, zależy głównie od tego czy jest ona dostępna na magazynie, czy będzie dopiero zlecana do produkcji. Jeśli znajduje się na stanie magazynowym, możemy ją dostarczyć w maksymalnie około 4 tygodnie. Warto śledzić nasz magazyn, ponieważ aktualizujemy go na bieżąco. Zawsze utrzymujemy minimalne stany magazynowe naszych sztandarowych serii obrabiarek

Jeśli klient nie potrzebuje nadzwyczajnych modyfikacji maszyny i nie planuje skomplikowanej produkcji – rekomendujemy nasze frezarki i tokarki dostępne od ręki. Są to obrabiarki CNC w standardowym wariancie – czyli takie, które posiadają wszelkie niezbędne funkcjonalności, aby utrzymać komfort pracy operatora CNC. Warto napomknąć, że w podstawowych wersjach maszyn TBI są uwzględnione takie elementy, jak np. chłodzenie przez wrzeciono CTS, pistolet do spłukiwania wiórów lub separator oleju.

 

Produkcja maszyny pod zapotrzebowanie klienta

Jeśli jednak klientowi zależy na rozwiązaniach stricte dopasowanych do jego potrzeb – zlecamy obrabiarkę do produkcji. Tutaj najczęściej termin jest zależny od tego, o jakiego typu maszynie mówimy – dlatego jest potwierdzany indywidualnie.

Średni czas oczekiwania dla centrów obróbczych linii VC to 4 – 6 miesięcy. Czas produkcji obrabiarek o średnim gabarycie – jak linie tokarek VT, VTL oraz centrów poziomych SH wynosi 6 – 8 miesięcy, zaś największe frezarki bramowe produkujemy między 8 do 12 miesięcy. Decydując się na taką obrabiarkę, trzeba się uzbroić w cierpliwość, ale i w tym przypadku przewidzieliśmy szereg rozwiązań, które przyspieszą uruchomienie maszyny.

Magazyn TBI

Zawsze wysyłamy instrukcję, która opisuje krok po kroku, jak będzie wyglądał proces dostawy. Dzięki temu klient wie, co i kiedy musi przygotować i sprawdzić oraz jakich działań i w jakim czasie może spodziewać się z naszej strony. Stosujemy praktykę przeprowadzania szkoleń w Akademii CNC przed dostawą i uruchomieniem, aby można było sprawnie wdrożyć produkcję, gdy klient już dostanie maszynę. Jest to też ułatwienie dla operatora, który będzie na takiej maszynie pracował, ponieważ będzie się czuł o wiele pewniej i rozpoczęcie produkcji rozpocznie się szybciej i płynnie. Szkolenia odbywają się zarówno w naszej siedzibie w Raciborzu, jak u i klienta. Wprowadziliśmy także możliwość przeprowadzenia szkolenia pod konkretną technologię obróbki, jaką wykonuje (lub dopiero chce rozpocząć) klient. Zawsze warto skonsultować z naszym doradcą, który rodzaj szkolenia będzie najbardziej korzystny w danym przypadku.

kursy i szkolenia cnc w akademii cnc tbi technology

 

Używana obrabiarka TBI z gwarancją

Kolejnym sposobem na przyspieszenie dostarczenia maszyny jest wybranie używanej obrabiarki TBI. Są to maszyny odkupione od naszych klientów, którym po dokładnym przeglądzie i serwisie dajemy drugie życie. Kupno używanej maszyny proponujemy tym, którzy potrzebują dobrej, sprawdzonej maszyny, ale w niższej cenie niż nowe obrabiarki. Często klient nie może czekać na poprawę swojej zdolności finansowej i ma budżet, którego nie da rady zwiększyć, a terminy gonią i maszyna jest potrzebna na już. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest maszyna używana, ponieważ zazwyczaj już znajduje się na naszym stanie magazynowym, a jej cena jest o wiele niższa niż nowej maszyny. Dodatkowym atutem jest to, że klient ma pewność, że przeszła ona przegląd i serwis oraz dajemy na nią gwarancję producencką.

 

Czy da się szybko uruchomić maszynę?

Oczywiście! Na podstawie wieloletniego doświadczenia wypracowaliśmy sobie system, który ułatwia i przyspiesza dostarczanie i rozładunek maszyny. Standardowo po naszej stronie jest transport obrabiarki pod drzwi zakładu, a jej rozładunek i doprowadzenie do miejsca posadowienia leży po stronie kupującego. Ale doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że nieraz warunki rozładunku są bardzo trudne – np. brama jest wąska podłoże problematyczne itd. Po pierwsze wszystkie warunki staramy się omówić przed dostawą – klient ma kilka-kilkanaście tygodni, aby się na dostawę przygotować. Dostaje od nas chcecklistę rzeczy do sprawdzenia i przygotowania, ponieważ wiemy, że często zapomina się o „oczywistych” kwestiach – jak np. zabezpieczenie potrzebnej mocy do doprowadzenia prądu, podłączenie do układu sprężonego powietrza, doprowadzenie wody do zalania maszyny czy kupno chłodziw i olejów (bez których niemożliwe jest uruchomienie maszyny). W trudnych warunkach oczywiście pomagamy i klienci mają możliwość skorzystania np. z asysty naszego pracownika przy rozładunku, dostarczenie łańcuchów, zawiesi, wózków. Nieobce są nam także dostawy w częściach i montaż końcowy w docelowym miejscu.

Rozładunek maszyny SDV-H

Największe wyzwanie – finansowanie

Z doświadczenia wiemy, że często czynnikiem przedłużającym dopełnienie formalności jest pozyskanie finansowania. Leasing to obecnie najbardziej powszechny sposób na pokrycie kosztów obrabiarki CNC. Klienci coraz bardziej się przekonują do takiej formy płatności, a my wychodzimy im naprzeciw i ułatwiamy współprace z firmami leasingowymi. To znacznie skraca czas czekania na decyzję i resztę procedur, a co za tym idzie finalnie – czas dostawy maszyny.

Obrabiarki dostępne od ręki

Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy