Praktycznie o CNC

Jak upowszechnia się wiedzę o CNC?

W czwartek 30 listopada 2023 w Centrum Kształcenia Zawodowego w Grudziądzu w ramach otwartej tam Akademii CNC odbyły się warsztaty pn. „Praktycznie o CNC” organizowanie wspólnie przez naszą firmę oraz oraz YG-1 Polska Sp zo.o. dostawcę narzędzi skrawających – koreańskie marki YG-1 znanej w 75 krajach na świecie.

Pomimo, że miesiąc listopad był wyjątkowo bogaty w warsztaty i pokazy dla firm produkcyjnych – wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem. Spotkanie było przygotowane na przekazanie praktycznych umiejętności.

W pierwszym części warsztatów szkoleniowiec TBI Technology przedstawił przydatną wiedzę w zakresie użytkowania i serwisowania obrabiarek CNC na przykładzie 3-osiowego Pionowego Centrum Obróbczego TBI VC 1270 Smart Mill New Line. Obrabiarka wyposażona była w narzędzia YG-1, chłodziwo polimerowe ZET-Chemie oraz imadło JG-Group.

Omawialiśmy zagadnienia dotyczące pomiaru geometrii oraz pomiaru narzędzi za pomocą sondy i tradycyjnie wraz z praktycznym pokazem. Warto zaznaczyć, że część praktyczną wykonywali sami uczestnicy warsztatów.

W drugiej części warsztatów odbyły się pokazy obróbki na żywo gdzie przedstawiciele YG-1 Poland wykorzystali najnowszą strategię obróbki z zakresu frezowania narzędziami składanymi, monolitycznymi, frezowania gwintu, wiercenia i gwintowania. Programy obróbcze wykonano w stali nierdzewnej 316 L, aluminium 7075, stali 1.2311.

Szkolenie zakończyło się losowaniem nagród dla uczestników.

Była to pierwsza edycja rozpoczynająca cykl warsztatów łączących wiedzę w zakresie użytkowania maszyn i technologii CNC. Serdecznie zapraszamy na następne.

Obrabiarki dostępne od ręki

Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy