Praktycznie o CNC w obróbce wielkogabarytowej

Zapraszamy na II edycję “Praktycznie o CNC”

Warsztaty łączące wiedzę w zakresie obsługi obrabiarek CNC i technologii obróbki!

W dniu 1 marca 2024 roku firma TBI Technology oraz YG-1 Polska przygotowują warsztaty dla użytkowników obrabiarek CNC łączące praktyczną wiedzę w zakresie użytkowania maszyn CNC oraz strategie obróbki przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie narzędzi do obróbki metali.

Warsztaty odbędą się na terenie Fabryki Obrabiarek „RAFAMET” w Kuźni Raciborskiej, w której będzie można dodatkowo dowiedzieć się o historii i teraźniejszości marki tokarek „Poręba”, zobaczyć na żywo park maszynowy gdzie wytwarza się części do maszyn o gabarytach do kilku metrów.

Co tym razem przygotowaliśmy dla Was?

W trakcie pierwszego panelu omówimy śledzenie punktów bazowych X/Y/Z po transformacji kinematyki obrabiarki omawiane na przykładzie frezarki bramowej TBI SDV-H 4224 (sterowanie Siemens 840D sl, zakres pracy w osiach X/Y/Z 4200 x 2400 x 1000 mm, magazyn głowic). W trakcie drugiego panelu odbędzie się pokaz praktyczny obróbki narzędziami High feed marki YG-1 oraz case study z optymalizacji produkcji przy użyciu narzędzi YG-1. Natomiast trzeci panel poświęcony będzie omówieniu pułapek w projektowaniu technologii w systemach CAM na przykładzie wykorzystania narzędzi High feed.

Na miejscu nasz zespół doświadczonych pracowników, inżynierów aplikacji udzieli wielu porad i konsultacji w zakresie serwisowania maszyn CNC, doboru narzędzi i technologii obróbki.

Nasi prowadzący to eksperci z szerokim doświadczeniem zarówno w dziale serwisu,  szkoleń oraz inżynierowie aplikacji, gotowi podzielić się z Wami swoją wiedzą. Wspólnie z producentem narzędzi YG-1 oraz Fabryką Obrabiarek czekamy na Was na naszych warsztatach, gdzie razem zgłębimy tajniki wielkogabarytowych obrabiarek CNC  i odkryjemy nowe możliwości w obróbce materiałów! Warsztaty są bezpłatne, w ramach jednej firmy może się zgłosić do trzech osób.

Najbliższe warsztaty

Gdzie?

RAFAMET S.A.
ul. Staszica 1
47-420 Kuźnia Raciborska

Kiedy?

piątek, 1 marca 2024

Agenda

9:00 – 9:30 REJESTRACJA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW
9:30 – 9:45 POWITANIE GOŚCI 
Przedstawienie współpracy TBI Technology z fabryką obrabiarek RAFAMET oraz producentem narzędzi YG-1.

Krótka wypowiedź przedstawiciela każdej firmy

9:45 – 10:15 TOKARKI CIĘŻKIE PORĘBA HISTORYCZNIE I DZIŚ

Barbara Jacińska, Longin Wons

10:15 – 11:00 WARSZTATY TECHNICZNE

MODUŁ 1

Śledzenie przyjętych punktów bazowych X/Y/Z (np. G54) po transformacji kinematyki obrabiarki.
Andrzej Bętkowski

11:00 – 11:30 PRZERWA KAWOWA
11:45 – 14:30 WARSZTATY TECHNOLOGICZNE

MODUŁ 1

Pokaz praktyczny wykorzystania najnowszych strategii obróbki w zakresie frezowania narzędziami High Feed (frezy do obróbki z dużymi posuwami).

 • Program obróbczy dla stali 1.2311
 • Program obróbczy dla stali nierdzewnej 316 L

Zastosowane narzędzia: głowica do planowania PNMU z płytką Wiper,  Frezy High Feed ENMX 06/09 (obróbka helikalna, śrubowa, rampa, kieszenie), frezy TPKT do obróbki wykończeniowej, wiertła typu FLAT BOTTOM z ostrzem 180 stopni do wykonywania otworów z płaskim dnem oraz do wiercenia otworów w zakrzywionych powierzchniach bez nawiercania czy pilota oraz wiertła składane X-drill – na płytki SYMX.

MODUŁ 2

Optymalizacja produkcji przy wykorzystaniu narzędzi High Feed – case study

MODUŁ 3

Narzędzia High Feed, a programowanie w CAM.
Piotr Kiszka

W PRZERWIE LUNCH DLA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW

14:30 ZAKOŃCZENIE WARSZTATÓW I LOSOWANIE NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW

Losowanie nagród:

 • zestawy promocyjne narzędzi YG-1 (zestaw Gwintowników Combo w powłoce TiN w wymiarach: M3; M4; M5; M6; M8; 10 i M12 wraz z wiertłami GoldP HSSCo5 w średnicach pod gwintowniki zawarte w zestawie),
 • zestawów gadżetów TBI,
 • nagroda gwarantowana dla każdego uczestnika – 50% rabat na szkolenie w Akademii CNC w Raciborzu.


  Zgłoszenie na warsztaty "Praktycznie o CNC w obróbce wielkogabarytowej"


  Wypełnij poniższy formularz i zapisz się bezpłatnie na wydarzenie.

  Wybierz datę warsztatów:  Obrabiarki dostępne od ręki

  Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy