Co trzeba wiedzieć o Leasingu Fabrycznym TBI 0%?

Mimo że, początki nie były łatwe, przyzwyczailiśmy się do życia w leasingowym świecie. Nie ma się co dziwić – w porównaniu do kredytu inwestycyjnego jest to o wiele prostsza i łatwiej dostępna forma płatności dla firm. W TBI Technology akceptujemy ją od dawna, ale teraz postanowiliśmy wprowadzić swoją usługę – Leasing Fabryczny TBI 0%.

Leasing fabryczny, a zwykły leasing – jaka jest różnica?


Na początku zastanówmy się, jaka jest w ogóle różnica między zwykłym leasingiem, a leasingiem fabrycznym. Leasing to nic innego, jak forma dzierżawy środków trwałych lub nieruchomości, bez jednoczesnej potrzeby ich kupowania. Przedmioty podlegające leasingowi zostają przekazywane leasingobiorcy, a on w zamian deklaruje, że będzie uiszczać za nie regularne opłaty. Decydując się wziąć – w naszym przypadku – maszynę w leasingu, klient może ją użytkować, jednak formalnie nie będzie jej właścicielem podczas trwania umowy leasingowej.

 

To m.in. odróżnia leasing od rat, natomiast od wynajmu czy abonamentu różni go opłata wstępna (m.in. od niej zależy wysokość rat) oraz prawo do wykupu za z góry ustaloną cenę. Co prawda, najczęściej przedmiotem leasingu są samochody, ale finansowanie w ten sposób maszyn staje się już coraz bardziej popularne.

Czym w takim razie jest leasing fabryczny? W tym wypadku leasing nie jest świadczony przez firmę leasingową, a bezpośrednio przez dostawcę środka trwałego – czyli w wypadku maszyn TBI – przez nas.

leasing fabryczny TBI Technology

Zalety leasingu fabrycznego

Korzyści, jakie niesie ze sobą zwykły leasing, to między innymi:

  • szybki proces kupna (mniej formalności, szybsze podpisanie umowy);
  • mniejsze wymagania finansowe w porównaniu do kredytu;
  • koszt wykupu możliwy w granicach zakupu za gotówkę (niejednokrotnie suma rat i wykup wychodzą w podobnej cenie, co cena w gotówce – to znaczna przewaga nad kredytem);
  • dla firm to dobry sposób na optymalizację podatków oraz na inwestycję w rozwój biznesu bez angażowania własnego kapitału;
  • brak zamrażania budżetu firmy i przekreślania możliwości poczynania inwestycji w trakcie trwania umowy leasingowej.

Natomiast leasing fabryczny dodatkowo oferuje większą wygodę – ponieważ formalności załatwiane są bez pośredników; lepszą ofertę (w większości przypadków), czy możliwość uzyskanie leasingu 100%.

To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy mają sprecyzowany cel zakupowy i zależy im na konkretnym produkcie. Wtedy można śmiało pominąć procedurę szukania i porównywania różnych ofert leasingu — to spora oszczędność czasu.

Dlaczego leasing fabryczny TBI 0%?

Wiemy, że część naszych klientów realizuje inwestycje w ramach rozbudowy parku maszynowego. Dlatego od dawna doradzamy im rozwiązania takie jak m.in. leasing operacyjny i finansowy, leasing z gwarancją wykupu, czy też wynajem długoterminowy. Oferujemy również ubezpieczenie maszyn CNC na preferencyjnych warunkach.

Aby wyjść jeszcze bardziej naprzeciw przedsiębiorcom, uruchomiliśmy od tego roku Leasing fabryczny TBI 0%. To bardzo korzystna możliwość, aby pozyskać dla swojej firmy nową obrabiarkę, ponieważ oferujemy:

  • przejrzyste warunki,
  • najniższe raty (1,54%),
  • brak opłaty wstępnej, a suma wszystkich opłat wynosi 100% wartości maszyny.

Po okresie umowy (36 miesięcy) można obrabiarkę wykupić za wysokość opłaty rezydualnej (44,56%) lub zwrócić. Zapewniamy, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze spłatą — w pierwszej kolejności odkupu urządzenia dokonuje TBI. Ponadto, odkup urządzenia następuje po cenie rynkowej wyższej niż w przypadku, gdyby obrabiarka poszła na licytację.

 

kalkulacja leasing fabryczny 0%

Aby dowiedzieć się więcej o Leasingu fabrycznym TBI 0%.

Obrabiarki dostępne od ręki

Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy