Centrum szkoleniowe TBI

Powstało już w zeszłym roku i korzystaliśmy z niego na bieżąco dla potrzeb własnych. Posiadamy symulatory i inne pomoce naukowe oraz świetną kadrę szkoleniową – taki potencjał nie mógł się zmarnować, stąd pomysł by uruchomić AKADEMIĘ CNC.

Oprogramowanie to podstawa

Przede wszystkim posiadamy nową salę szkoleniową, wyposażoną w 6 symulatorów działających na oprogramowaniu Heidenhain. Aby jakość kursów pozostawała na jak najwyższym poziomie, zainwestowaliśmy w sprzęt najnowszej generacji. Zależy nam przede wszystkim na skuteczności naszych działań szkoleniowych – dlatego każdy uczestnik ma do dyspozycji swoją stację roboczą, symulującą pracę z rzeczywistymi sterownikami:

  • Heidenhain iTNC 530,
  • Heidenhain TNC 620,
  • Heidenhain TNC 640.

Bogate zaplecze materiałów dydaktycznych

Dodatkowo, by zwiększyć efektywność – na każdym stanowisku znajdują się specjalistyczne pomoce naukowe:

  • suwmiarki, mikrometry,
  • wysokościomierze, płytki wzorcowe itp.,
  • sonda stykowa do pomiaru narzędzi,
  • sonda pomiarowa do pomiaru przedmiotu obrabianego,
  • czujnik zegarowy do pomiaru detalu – 3D Taster,
  • nowoczesne narzędzia skrawające,
  • zaawansowane oprzyrządowanie technologiczne.

 

Nie tylko teoria…

…ale też praktyka oczywiście! Poza indywidualnymi stacjami szkoleniowymi, w naszym Centrum Szkoleniowym pozwalamy sprawdzić w praktyce, np. jak wyglądają zaprogramowane na symulatorach działania. Jest bowiem spora różnica, w „suchym” programowaniu, a w prześledzeniu toru ruchu maszyny od A do Z. W ofercie mamy kursy na przemysłowych obrabiarkach sterowanych numerycznie. Do dyspozycji kursantów są 3-osiowe pionowe centrum obróbkowe TBI VC 1270 HH New Line oraz park maszynowy wyposażony m.in. w obrabiarki do pracy w 5 osiach i wielkogabarytowe frezarki bramowe.

 

Klucz do sukcesu? Dobry nauczyciel

Nie sztuką jest posiadać wiedzę, sztuką jest potrafić ją przekazać swoim uczniom. Mamy to szczęście, że w naszą kadrę szkoleniowców zasilają profesjonaliści, którzy po pierwsze nie są jedynie teoretykami – czynnie działają na maszynach na co dzień. Ponadto są w stanie w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnić nawet najbardziej zawiłe zagadnienia z obszaru obróbki CNC.

Pierwszy z nich – dr inż. Piotr Kiszka – z zawodu jest technologiem obróbki skrawaniem oraz programistą maszyn CNC. Jego zainteresowania zawodowe obejmują programowanie maszyn CNC z wykorzystaniem oprogramowania typu CAD/CAM, tworzenie oraz wdrażanie postprocesorów, a także opracowywanie programów parametrycznych dla obrabiarek CNC. Zajmuje się także monitorowaniem jak i optymalizacją procesu skrawania. Jest autorem kilku publikacji dotyczących skrawalności materiałów konstrukcyjnych i rozpływu ciepła w procesie skrawania. Swoje wyniki prac badawczych prezentował na polskich jak i międzynarodowych konferencjach naukowych. Jest współautorem książki pt: “Programowanie obrabiarek CNC”, wydanej przez wydawnictwo PWN w 2020.

Drugi – mgr Andrzej Bętkowski – ekspert ds. szkoleń i wdrożeń – z firmą TBI Technology związany jest od 2010 r. Posiada szczególną wiedzę w zakresie budowy i eksploatacji maszyn oraz obróbki skrawaniem. Wykształcił setki operatorów w zakresu obsługi maszyn CNC i procesów technologicznych, a także pracowników służb utrzymania ruchu oraz serwisantów.

 

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości

Wszystkie szkolenia są przeprowadzane według ustalonego programu, ale jak na dobrych nauczycieli przystało – trenerzy TBI są zawsze otwarci na wszelkie sugestie zgłaszane przez kursantów. W trakcie zajęć są także rozwijane zagadnienia, które obejmują tematy i problemy napotkane na bieżąco – w końcu najlepiej uczymy się na błędach!

Warto też wspomnieć, że nie pozostawiamy naszych kursantów bez pomocy, jeśli mają jakieś wątpliwości po powrocie do swoich zakładów pracy. Wspieramy ich również, jeśli mają jakieś pytania po kursie, ponieważ specyfika branży obróbczej jest bardzo obszerna. Jesteśmy świadomi, że nie wszystkie kwestie można przewidzieć i opracować podczas tych kilku dni szkoleniowych.

 

AKADEMIA CNC

Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszej nowo powstałej AKADEMII CNC!

Obrabiarki dostępne od ręki

Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy