Monitorowanie maszyn w czasie rzeczywistym? W TBI to możliwe!

Monitorowanie maszyn na produkcji to bardzo duże ułatwienie. Nie ważne czy posiadamy duży park maszynowy, czy pojedynczą obrabiarkę – warto mieć pełen obraz tego, jak dla nas pracują. Dla przedsiębiorstwa utrzymanie ruchu na odpowiednim poziomie jest kluczowe. System, który dystrybuujemy, dostarcza klientowi danych w czasie rzeczywistym. Jest to o tyle ważne, ponieważ wiadomo jak i czy w ogóle maszyna działa w poprawny sposób tu i teraz.

Co to właściwie za system?

System Scout to polska aplikacja MES (Manufacturing Execution System) – systemu, który służy do szeroko pojętej realizacji produkcji. Jego zadaniem jest automatyczne monitorowanie pracy wszystkich maszyn na produkcji – CNC PLC, ale także konwencjonalnych.  Jego działanie (w przypadku obrabiarek CNC lub PLC) na pobieraniu danych przez sieć LAN, bez ingerencji elektrycznej. W przypadku maszyn konwencjonalnych – sygnały pobierane są za pomocą modułu I/O. Automatycznie i na bieżąco dostarcza informacji, jak maszyny pracują i czy dzieje się to w sposób poprawny. Współpracuje z najpopularniejszymi sterowaniami CNC na rynku: Fanuc, Heidenhain, Siemens oraz Mitsubishi.

Jak działa system monitorowania maszyn Scout?

To bardzo funkcjonalne narzędzie. Przede wszystkim udostępnia nam rzeczywiste dane z maszyn, a dzięki temu można się dowiedzieć w czasie rzeczywistym, czy obrabiarka obecnie pracuje, czy jest w stanie bezczynności. Umożliwia także wgląd do aktualnie wykonywanego programu i zobaczyć, z jaką aktualną prędkością jest wykonywany. Poznamy wartość override, dowolne dane z PLC itp.

Niezwykle przydatną funkcją są udostępniane statystyki pracy — dzięki nim widać wydajności maszyn i tego, jak się ona rozkładała w czasie. Dane można zsumować po dowolnym parametrze procesowym (np. po stanie maszyn, programie itp.). Na linii czasu jest możliwość sprawdzenia, jak działały maszyny na przestrzeni wybranego przedziału czasu. Jest również wgląd do historii działania maszyny oraz raportów z wybranych przez nas okresów. Jakie jeszcze udogodnienia zapewnia Scout? Udostępnia listy błędów i alertów, daje możliwość ustawiania różnych reguł i harmonogramów… potencjał jest ogromny i wszystko można skonfigurować pod danego użytkownika!

wykres raportu Scout

Czy Scout to klucz do sukcesu na produkcji?

Sam w sobie jest bardzo wygodnym narzędziem do monitorowania. Jeśli dane, które nam dostarcza będą wykorzystywane w odpowiedni sposób – można zdziałać bardzo wiele. Jego atutem są alarmy prewencyjne, które wysyła system. Dzięki nim klient widzi, gdy z maszyną dzieje się coś niepożądanego i może w porę zdiagnozować powód na podstawie dostarczonych danych. W wyniku tego – łatwo można zapobiegać awariom i przestojom – co zapewni płynny proces produkcyjny. Kolejnym ważnym i ułatwiającym pracę aspektem jest możliwość harmonogramowania produkcji bez jakichkolwiek narzędzi do zarzadzania produkcją.

raport pracy maszyny cnc Scout

Dlaczego warto wspomagać się monitoringiem maszyn?

Można go nabyć w każdej chwili – choć ze względu na wygodę polecamy od razu przy zakupie maszyny. Na początek klient dostaje 14-dniową, bezpłatną wersję aplikacji, a do maszyny zakupionej w 2021 roku – dajemy aż miesiąc na darmowe przetestowanie.

  • Jest dostępny zawsze – 24 godziny 7 dni w tygodniu. Nie wymaga dodatkowych narzędzi – wystarczy przeglądarka internetowa na komputerze lub urządzeniu mobilnym.
  • Dzięki temu, że działa modelu SaaS (Software-as-aService), nie trzeba zaprzątać już sobie głowy infrastrukturą IT, serwerami czy innymi kwestiami technicznymi.
  • W łatwy sposób można śledzić aktualny stan oraz statystyki pracy swoich maszyn.
  • Brak lub bardzo niskie koszty wdrożenia i płatność okresowa.
  • Dostęp do systemu jest możliwy z dowolnego miejsca za pomocą bezpiecznego protokołu HTTPS.

 

Licencja jest przyznawana na maszynę, nie użytkownika – więc ilość użytkowników jest dowolna. Formę płatności również można dobrać do swoich potrzeb – w zależności od ilości posiadanych maszyn oraz czy preferowana jest płatność jednorazowa czy comiesięczna.

Więcej informacji o systemie Scout oraz możliwość skorzystania z wersji próbnej znajdują się na naszej stronie internetowej:

Obrabiarki dostępne od ręki

Sprawdź maszyny z krótkim czasem dostawy